Zamawianie prac dyplomowych – krok po kroku

Prace doktorskie, magisterskie i licencjackie udostępniane są tylko po wcześniejszym wypełnieniu podania skierowanego do Dyrektora Biblioteki UKSW. Na podaniu musi znajdować się podpis promotora pracy Czytelnika, bądź potwierdzenie z instytucji kierującej daną osobę do korzystania z pracy. Podania należy składać w Czytelni Teologiczno-Kanonicznej (sala 305 – Nowy Budynek, Kampus Dewajtis). Prace dyplomowe w wersji papierowej można zamawiać jedynie za pomocą rewersu papierowego. Korzystanie z nich odbywa się na miejscu w Czytelni Teologiczno-Kanonicznej.

Jak szukać prac doktorskich i dyplomowych?

Prace doktorskie i dyplomowe obronione na UKSW i w ATK, które Biblioteka posiada w swoich zbiorach, znajdują się w katalogu online. Prace te można zamawiać poprzez indywidualne konto biblioteczne. Wyszukiwanie rozpraw naukowych przy pomocy multiwyszukiwarki Primo, odbywa się analogicznie do wyszukiwania innych materiałów bibliotecznych. Należy wpisać w oknie wyszukiwarki nazwisko autora lub tytuł, bądź też fragment tytułu pracy. Termin wyszukiwania należy wpisać unikając tzw. literówek, gdyż ma to kluczowy wpływ na wynik wyszukiwania.

Termin wyszukiwawczy w wyszukiwarce Primo

Celem ułatwienia wyszukiwania, już podczas wpisywania danych bibliograficznych poszukiwanej rozprawy, na rozsuwanej liście pojawią się propozycje znalezionych w katalogu rekordów.

Po odnalezieniu poszukiwanej rozprawy naukowej można wysłać zamówienie, po uprzednim oznaczeniu miejsca odbioru wśród dostępnych możliwości.

Składanie zamówienia elektronicznego

Na jego podstawie wypełnij rewers papierowy i złóż w Czytelni Teologiczno-Kanonicznej.

Prace licencjackie i magisterskie powstałe od 2010 r. są archiwizowane na serwerze UKSW w formie elektronicznej i administrowane przez Centrum Systemów Informatycznych. APD pozwala na wyszukiwanie prac wg autora, tytułu pracy, promotora, seminarium i słów kluczowych. Prace udostępniane są na komputerach znajdujących się w Czytelni Teologiczno-Kanonicznej. Uzyskanie do nich dostępu wymaga przedstawienia podania do Dyrektora Biblioteki z podpisem promotora lub poświadczenia podania przez instytucję kierującą daną osobę do przeprowadzenia badań naukowych.

Ilustracja z podglądem na Archiwum Prac Dyplomowych

Korzystanie z prac doktorskich i dyplomowych odbywa się wyłącznie na miejscu w Czytelni Teologiczno-Kanonicznej lub Czytelni Humanistycznej.

Nie wszystkie prace znajdujące się w APD mogą być udostępniane. Dzieje się tak w przypadku, kiedy autor nie wyraził na to zgody. W celu upewnienia się, czy dana praca jest udostępniana w wersji cyfrowej, prosimy pisać na adres – czytelnia.teologiczno.kanoniczna@uksw.edu.pl.

Biblioteka nie zezwala na kopiowanie jakiegokolwiek fragmentu pracy magisterskiej, doktorskiej, licencjackiej na jakimkolwiek nośniku (§4, ust.11 Regulaminu udostępniania zbiorów BUKSW).

Do pobrania:

Czytelnia Teologiczno-Kanoniczna