Bazy testowe EBSCO

Logo bazy EBSCO

Został uruchomiony bezpłatny dostęp testowy do baz EBSCO. Testowane bazy to: Academic Research Source eBooks, Academic Research Source eJournals, Atla Religion Database with AtlaSerials PLUS, Central & Eastern European Academic Source, eBook Academic Collection (EBSCOhost) oraz APA PsycTHERAPY.

Dostęp testowy trwa do 14 listopada 2023 r.

Opisy baz testowych EBSCO:

Kliknij na nazwę bazy by rozwinąć opis.

Baza Academic Research Source eBooks to kolekcja ponad 246 700 ebooków swoją tematyką obejmująca dziedziny takie, jak: biznes i ekonomię, edukację, filologię, sztukę, politologię, religię, literaturoznawstwo, medycynę, nauki społeczne, filozofię, technikę i inżynierię, historię i inne.
W kolekcji znajdziemy książki wydawców takich, jak: Cambridge University Press, De Gruyter, Elsevier, Harvard University Press, John Wiley & Sons, Oxford University Press, Sage Publications, State University of New York Press, Taylor & Francis, University of California Press.

Kolekcja zawiera także książki bez elektronicznych zabezpieczeń DRM. Zawartość bazy jest kwartalnie aktualizowana o nowe tytuły.

Baza Academic Research Source eJournals umożliwia wyszukiwanie informacji naukowej w zbiorze ponad 5 000 czasopism pełnotekstowych o zasięgu międzynarodowym, w tym ponad 370 polskich. Tematyka bazy obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Baza Atla Religion Database with AtlaSerials PLUS oferuje dostęp do czasopism pełnotekstowych swą tematyką obejmujących szeroko pojęte zagadnienia teologii i religii. Kolekcja obejmuje zbiory począwszy od roku 1881 . Baza indeksuje 3,4 mln rekordów, w których zawarte są:

• 1,1 mln rekordów recenzji,
  • ponad 294 tys. rekordów esejów,
  • ponad 491 tys. rekordów książek.

Baza zawiera 670 tytułów czasopism w wersji pełnotekstowej oraz indeksuje ponad 2500 czasopism, z których 1200 jest aktywnych.

Zapoznaj się z listą tytułów dostępnych w bazie.

Baza Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) baza danych pełnotekstowych ponad 2600 czasopism naukowych wydawanych w Europie środkowej i wschodniej. Artykuły w bazie publikowane są w ponad 40 językach, swoim zakresem tematycznym obejmując biznes, ekonomię, edukację, nauki humanistyczne, historię, stosunki międzynarodowe, prawo, literaturę, medycynę, politykę, nauki społeczne i dziedziny STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics – nauki, technologii, inżynierii i matematyki).

Sprawdź tematyczną listę tytułów (online)

eBook Academic Collection zawiera ponad 237 tys. książek w wersji elektronicznej, z których ponad 235 tys. jest dostępnych do pobrania (zarówno jako PDF jak i EPUB). Kolekcja obejmuje takie tematy, jak poezja i literatura, filozofia i etyka, historia, kulturoznawstwo, politologia, ekonomia, przedsiębiorczość, biologia, językoznawstwo, psychologia, stosunki międzynarodowe, prawo, zarządzanie, medycynę, technikę, informatykę i inne.

Sprawdź listę dostępnych tytułów

APA PsycTherapy to strumieniowa baza wideo z demonstracjami terapii, zawierająca setki filmów pokazujących różne podejścia do leczenia. APA PsycTherapy jest przeznaczona do celów edukacyjnych, w szczególności w szkoleniu klinicznym i edukacji doradców, i zapewnia lekarzom, doradcom i stażystom możliwość oglądania filmów wideo o psychoterapii z udziałem znanych terapeutów.

Ta sprawdzona metoda szkolenia doradczego jest nieocenionym narzędziem pozwalającym pozostać na bieżąco z najnowszymi technikami psychoterapii. Terapeuci prezentują ponad 100 podejść, takich jak zintegrowana opieka zdrowotna, terapia zachowaniami poznawczymi oraz terapia akceptacji i zaangażowania. Wszystkie demonstracje terapii w APA PsycTherapy są niewyreżyserowane i zostały nagrane w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Kliknij na belkę, by rozwinąć opis dostępu.

Korzystanie z baz EBSCO z urządzeń podłączonych do sieci uczelnianej nie wymaga dodatkowego logowania. Aby skorzystać z bazy należy wejść na stronę EBSCOHost z urządzenia podpiętego do sieci uczelnianej lub skorzystać z odnośnika na stronie https://biblioteka.uksw.edu.pl/zbiory/bazy-testowe/.

Aby skorzystać z baz testowych EBSCO:

1. Wejdź na platformę Pulpit UKSW: https://pulpit.uksw.edu.pl.
  2. Zaloguj się za pomocą danych dostępowych do USOSWeb.
    Pulpit UKSW - sposób logowania
  3. Zjedź na dół strony i spośród dostępnych baz wybierz tę, która Cię interesuje.
    Bazy testowe EBSCO zaznaczone czerwoną ramką
18 października 2023