Bezpłatne szkolenie: wyszukiwanie E-zasobów w bazach EBSCO

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia online, w ramach których zostaną omówione zagadnienia związane z wyszukiwaniem materiałów (w tym e-zasobów) w bazach EBSCO. Terminy i opis szkoleń:

• 20 października 2021, godz. 14.30 | Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników | Link rejestracyjny
    Szkolenie pokaże jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

• 26 paździenrika 2021, godz. 10:00 | Wyszukiwarka naukowa EDS: przegląd opcji wyszukiwania | Link rejestracyjny
    Dowiemy się jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Przypominamy, że Multiwyszukiwarkas EBSCO EDS pozwala przeszukiwać nie tylko elektroniczne zasoby Biblioteki UKSW z baz takich, jak Springer, czy JSTOR, ale pokazuje także zawartość Katalogu Biblioteki UKSW, oferując szerokie spektrum informacji o dostępie do naszych zbiorów.

Aby wziąć udział w szkoleniach należy dokonać rejestracji (linki powyżej).

19 października 2021