„Stare druki – książki z lat 1501-1800​ i metody ich konserwacji” – spotkanie z licealistami w Bibliotece UKSW

Grupa licealistów w Pracowni Starych Druków i Zbiorów XIX-wiecznych

W środę 13 marca 2024 r., w Bibliotece UKSW w kampusie przy ul. Dewajtis, gościła 17-osobowa grupa uczniów pod opieką nauczycielek z Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 43 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Lotników Amerykańskich. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z problematyką starych druków. O narodzinach książek drukowanych i współczesnych metodach ich zabezpieczania i konserwacji opowiadał prowadzący spotkanie dr Maciej Matraś. Podczas prezentacji w Czytelni Humanistycznej młodzież miała okazję zetknąć się z wybranymi woluminami z naszych zbiorów, a następnie na chwilę odwiedzić aktualnie reorganizowaną Pracownię Starych Druków i Zbiorów XIX wiecznych, by spojrzeć na całość naszych zasobów starodrucznych. Ich widok budził wśród młodzieży niemałe zainteresowanie. Mamy nadzieję, że wizyta pozostanie w pamięci licealistów jako cenne doświadczenie edukacyjne.

Grupa licealistów, słuchająca wykładu dra Macieja Matrasia w Czytelni Humanistycznej
15 marca 2024