Rekordy analityczne w Katalogu bibliotek UKSW

16.10.2017

Miło nam poinformować, że w Katalogu bibliotek UKSW (Koha) mamy już pierwsze rekordy analityczne. Źródłem tych danych jest katalog centralny NUKAT, z którym czynnie współpracujemy.

Rekordy analityczne informują o artykułach będących częścią pracy zbiorowej. Oznacza to, że dla poszczególnych artykułów zawartych w tego typu publikacjach opracowywane są odrębne rekordy bibliograficzne, powiązane z rekordem macierzystym dla książki.  Jest to zatem poszerzenie dostępu do informacji o zasobach oraz, przede wszystkim, informacji o dorobku naukowym pracowników.

Jako że rekordy analityczne nie zawierają danych egzemplarza (sygnatura, lokalizacja, status), nie mogą być jako takie zamawiane. Zamawiane są, tak jak dotychczas, całe książki zawierające te artykuły.

Październikowe szkolenia Web of Science

10.10.2017

Jak uniknąć błędów i zaoszczędzić czas automatycznie cytując i tworząc bibliografie w pisanych publikacjach z wykorzystaniem EndNote online?

Jak wybrać czasopismo do publikacji mojej pracy?

Jak inaczej można wykorzystać dane z Web of Science poza Web of Science?

Poznaj odpowiedzi na szkoleniach firmy Clarivate Analytics!

Bezpłatne szkolenia w języku polskim, prowadzone są w internecie na patformie WebEx.

Poniżej linki do rejestracji, po której otrzymacie Państwo email z dostępem do spotkania i instrukcjami.

Zapraszamy!

BG w roku akad. 2017/2018

Biblioteka Główna na Dewajtis
pon.-pt.: 8.00 – 18.00
sobota: 9.00 – 15.00

Filia BG na Wóycickiego
pon.-pt.:  8.30 – 17.30
sobota: 9.00 – 14.00 (30 IX, 21 X, 4 i 18 XI, 9 i 16 XII 2017 ;
13 i 20 I, 3 i 17 II, 10 i 17 III, 7 i 21 IV, 12 i 26 V, 2 i 16 VI 2018)

Biblioteka WNP w systemie Koha

25.09.2017

Z radością informujemy, że do Katalogu bibliotek UKSW w zintegrowanym systemie bibliotecznym Koha dołączony został katalog Biblioteki Wydziału Nauk Pedagogicznych. Jest to ostatnia biblioteka wydziałowa, której zbiory zostały przyłączone do centralnego systemu informacji bibliotecznej UKSW.

Pracujemy nad włączeniem do Koha katalogu prac dyplomowych i katalogu starych druków Biblioteki Głównej.

Katalog bibliotek UKSW docelowo jest ustawiony na przeszukiwanie zasobów wszystkich bibliotek systemu informatyczno-bibliotecznego (Biblioteki Głównej oraz bibliotek wydziałowych: WPiA, WNHiS, WNH, WNP). Przy każdym opisie książki podany jest status i lokalizacja egzemplarza.

Wrześniowe szkolenia Web of Science

1.09.2017

Jak wyszukać wszystkie cytowania do publikacji?

Jak poprawić błędy w rekordach i zgłosić brakujące cytowania?

Jak zebrać pełen dorobek wszystkich autorów powiązanych z instytucją?

Poznaj odpowiedzi na szkoleniach firmy Clarivate Analytics!

Zapraszamy!

Journal Citation Report za rok 2016

11.08.2017

Ukazał się nowy Journal Citation Report - ranking cytowalności czasopism tworzony przez firmę Clarivate Analytics (wcześniej przez Thomson Reuters) dostępny na platformie Web of Sciences. Baza zawiera informacje o liczbie cytowań danego czasopisma i wskaźnikach jego oddziaływania w danym roku (Impact Factor).

Aktualna lista JCR za rok 2016 zawiera 11 459 czasopism, w tym 147 polskich: 139 w edycji Science oraz 8 w edycji Social Science.

Subskrybuj Front page feed