BG w wakacje

3-14 lipca i wrzesień:
pon.-pt.: 8.30-15.00, soboty: NIECZYNNA

17 lipca-31 sierpnia: NIECZYNNA

UWAGA! Ze względu na prace remontowe w magazynie bibliotecznym do 1 września br. nie ma możliwości wypożyczania książek i zamawiania zbiorów do Czytelni. Zwroty książek przebiegają bez zakłóceń.
Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Czytelni Czasopism Bieżących i księgozbioru podręcznego Czytelni Głównej.

Journal Citation Report za rok 2016

11.08.2017

Ukazał się nowy Journal Citation Report - ranking cytowalności czasopism tworzony przez firmę Clarivate Analytics (wcześniej przez Thomson Reuters) dostępny na platformie Web of Sciences. Baza zawiera informacje o liczbie cytowań danego czasopisma i wskaźnikach jego oddziaływania w danym roku (Impact Factor).

Aktualna lista JCR za rok 2016 zawiera 11 459 czasopism, w tym 147 polskich: 139 w edycji Science oraz 8 w edycji Social Science.

Sierpniowe szkolenia od Web of Science

31.07.2017

Ile nowych czasopism uzyskało wskaźnik Impact Factor?

Które czasopisma miały największy wpływ?

Co zmieniło się na platformie Web of Science?

Biblioteka WNH w systemie Koha

28.07.2017

Do katalogu bibliotek UKSW w zintegrowanym systemie bibliotecznym Koha dołączony został katalog Biblioteki Wydziału Nauk Humanistycznych. Jest to kolejna po Bibliotece Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych biblioteka wydziałowa włączona do tworzonego centralnego systemu informacji bibliotecznej UKSW.

Trwają intensywne prace nad poszerzeniem katalogu Koha o pozostałe katalogi Biblioteki Głównej oraz kolejnych bibliotek wydziałowych.

Katalog bibliotek UKSW docelowo jest ustawiony na przeszukiwanie łączne w zbiorach Biblioteki Głównej, Biblioteki WPiA, Biblioteki WNHiS oraz Biblioteki WNH. Przy każdym opisie książki podany jest status i lokalizacja egzemplarza.

Zamówienia mat. bibliotecznych w wakacje

05.07.2017

Ze względu na prace remontowe w magazynie bibliotecznym w dniu 14 lipca (piątek) o godz. 15.00 zostanie wyłączony system wypożyczania w Katalogu bibliotek UKSW (Koha).  Możliwość zamawiania książek zostanie przywrócona 1 września 2017 r. Dla książek, których terminem zwrotu jest sierpień (dotyczy również prolongat), opłaty nie bedą naliczane do dnia 1 września.

Czytelników planujących wypożyczyć książki z miejscem odbioru "Biblioteka Główna UKSW", prosimy o składanie zamówień do 14 lipca do godz. 15.00. Zamówione książki będzie można odebrać w Wypożyczalni na Dewajtis do 31 lipca.

Czytelników planujących wypożyczyć książki z miejscem odbioru "Wypożyczalnia na Wóycickiego", prosimy o składanie zamówień do 13 lipca do godz. 10:00. Książki zamówione w dniu 14 lipca na Wóycickiego, będzie można odebrać wyłącznie w Wypożyczalni na Dewajtis. Książki zamówione przed 14 lipca i nieodebrane do tego dnia, zostaną automatycznie zwrócone do magazynu.

Czytelników planujących skorzystać ze zbiorów bibliotecznych w Czytelni Głównej, prosimy o składanie zamówień do 14 lipca do godz. 15.00. Limity udostępnień "na miejscu" zostają zawieszone. Istnieje możliwość odłożenia zamówionych materiałów w Czytelni.

Zwroty książek i stemplowanie obiegówek będą przebiegać bez zakłóceń. Wszystkie wypożyczone książki (niezależnie od miejsca odbioru) można zwrócić w Wypożyczalni na Dewajtis (Nowy Gmach, s. 309).

Przepraszamy za utrudnienia!

Nowy Regulamin udostępniania BG

30.06.2017

Decyzją Dyrektora Biblioteki Głównej UKSW (nr 1/2017) z dniem 22 czerwca 2017 roku wszedł w życie nowy Regulamin udostępniania zbiorów w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W aktualnym regulaminie wprowadzono kilka istotnych zmian. W szczególności prosimy o zwrócenie uwagi na następujące zapisy:

Subskrybuj Front page feed