Webinarium KARGER IN CONVERSATION

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium Open to Interpretation: Translating the Vocabulary of Open Access into Actionjęzyku angielskim poświęconemu Open Access oraz umowom przekształceniowym.

Podczas wydarzenia online zostaną omówione kluczowe terminy kształtujące przyszłość otwartego dostępu. Słowa takie jak „otwarty dostęp”, „porozumienia transformacyjne”, „globalna sprawiedliwość” i „neutralność kosztowa” mają kluczowe znaczenie dla ruchu publikacji naukowych, ale ich znaczenie często różni się w różnych kontekstach. Może to prowadzić do zamieszania i odmiennych oczekiwań wśród bibliotekarzy, badaczy i wydawców.

Podczas webinarium czterech czołowych ekspertów z bibliotek akademickich i świata wydawniczego zdefiniuje i omówi te podstawowe terminy. Dzięki ich różnym perspektywom odkryjemy, jak lokalne praktyki, wydarzenia historyczne i wyzwania logistyczne wpływają na interpretację tych terminów i co to oznacza dla przejścia na otwarty dostęp.

Webinarium odbędzie się 24 października 2024 o godz. 15.30. Aby wziąć udział należy dokonać wcześniejszej rejestracji: https://register.gotowebinar.com/register/4833495338657960542

10 października 2024