Biblioteka UKSW wyróżniona!

W dniu 18 kwietnia podczas dorocznego spotkania Akademii Dyrektorów Bibliotek miało miejsce wręczenie nagród Wydawnictwa PWN instytucjom najbardziej wyróżniającym się w obszarze rozwoju e-czytelnictwa. W gronie laureatów znalazła się również Biblioteka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która otrzymała wyróżnienie w kategorii „największy przyrost zasobów Ibuk Libra”. Nagrodę z rąk prezesa Grupy PWN odebrał dr Jakub Kowalski – zastępca Dyrektora Biblioteki UKSW.

Nagroda podkreśla szczególną rolę, jaką w procesie kształcenia spełnia stały dostęp do cyfrowych publikacji naukowych. W roku 2023 dzięki owocnej współpracy z Ośrodkiem Zarządzania Projektami i Centrum Wsparcia Dydaktyki i pozyskanym środkom finansowym w ramach realizowanych w UKSW projektów, min. „Uniwersytet 2.0. Innowacyjna edukacja. Efektywne zarządzanie” i „UKSW bez barier – Uczelnia dla każdego”, Biblioteka zapewni w najbliższych latach nieograniczony dostęp do czterech kolekcji tematycznych dostosowanych do potrzeb naukowych i dydaktycznych studentów i kadry naukowo-badawczej Uniwersytetu. Obejmują one między innymi nauki społeczne, nauki o zdrowiu, psychologię, medycynę, ekonomię i nauki humanistyczne.

Obecnie udostępnione przez Bibliotekę zasoby PWN Ibuk Libra liczą blisko 4000 publikacji dostępnych całodobowo zarówno w sieci informatycznej UKSW oraz za pomocą dostępnych w Bibliotece kodów logowania, także z urządzeń prywatnych poza terenem Uczelni.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z bogatych zasobów cyfrowych Biblioteki UKSW.

17 maja 2024