Zakończenie programu rozszerzonego w JSTOR

Firma ITHAKA zdecydowała, że dostęp do kolekcji rozszerzonej (dostępnej w okresie trwania pandemii COVID-19) w bazie JSTOR zostanie zakończony z dniem 30 czerwca 2023 r.

W ramach subskrypcji, do której oferuje dostęp Biblioteka UKSW, pozostaje tzw. kolekcja „Arts & Sciences III”.

W tym miejscu przypominamy, że bazy danych JSTOR Archive Collections zawierają archiwa czasopism z różnych dziedzin nauki, w szczególności z nauk humanistycznych i sztuk pięknych, w tym archiwa digitalizowane bezpośrednio przez firmę ITHAKA, z embargiem w większości 3-5 lat zależnie od czasopisma. Wspomniana kolekcja Arts & Sciences III zapewnia dostęp do 152 tytułów czasopism dotyczących: filologii i literaturoznawstwa, muzyki, filmu, folkloru, sztuk scenicznych, religioznawstwa, sztuk pięknych i historii sztuki, architektury i historii architektury.

Informacje o bazie oraz pełna lista tytułów kolekcji.

26 czerwca 2023