Styczniowe nowości Biblioteki Głównej

19.02.2019

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z listą styczniowych nabytków książkowych Biblioteki Głównej.

Aktualna lista podzielona jest na kategorie tematyczne. Nazwy działów na górze strony przenoszą bezpośrednio do listy każdego z nich.

Decyzja ws. IBUK Libra

18.02.2019

Logo Ibuk Libra.Uprzejmie informujemy, że z powodu braku zgłoszeń od jednostek UKSW, Biblioteka nie wykupiła dostępu do IBUK Libry na rok 2019. Oznacza to, że indywidualne kody PIN nie będą wydawane.

Wystawa o Stanisławie Moniuszce

18.02.2019

Widok na trzy podświetlone gabloty i siedem antyram z ilustracjami i tekstem dotyczącym MoniuszkiW tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora epoki romantyzmu, ojca polskiej opery narodowej. Oddając "hołd temu wybitnemu Artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu" Senat Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dn. 19.12.2018 r. ustanowił 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.

Pragnąc włączyć się w obchody moniuszkowskie, w holu Biblioteki Głównej na ul. Dewatis przygotowaliśmy wystawę, mającą na celu przybliżenie życia i twórczości kompozytora, który tak genialnie potrafił łączyć polski folklor z elementami opery europejskiej. Wystawa będzie dostępna do marca br.

Serdecznie zapraszamy!

25.01.2018

Godziny pracy Biblioteki Głównej i Filii na Wóycickiego w czasie przerwy semestralnej będą następujące:

Dzień Biblioteka Główna Filia na Wóycickiego
11.02 – 14.02.2019 8.00 – 16.00 8.00 – 15.00
15.02.2019 8.00 – 18.00 8.30 – 17.30
16.02.2019 9.00 – 15.00 9.00 – 14.00

Bazy EBSCO dostępne w wersji Ultimate

21.01.2019

Logo baz Academic Search i Business Source Ultimate W ramach licencji krajowej został wykupiony dostęp do baz Academic Search oraz Business Source w wersji Ultimate, będącej rozszerzonym pakietem baz Complete.

Bazy Ultimate zapewniają dostęp do pełnych tekstów z ponad 13 500 czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Obecnie w ramach okresu przejściowego bazy Academic Search i Business Source dostępne są zarówno w wersji Complete jak i Ultimate. Dostęp do pakietu Complete zostanie wyłączony w lutym br.

Wejście do bazy:

Logo UKSW  z sieci UKSW (oba kampusy) ➡️ https://search.ebscohost.com/ (w zakładce EBSCOhost wybierz "Academic Search Ultimate" LUB "Business Source Ultimate"),

Ikonka dom.  spoza sieci UKSW ➡️ https://pulpit.uksw.edu.pl/ (zaloguj się jak do USOS i z listy wybierz "Academic Search Ultimate" LUB "Business Source Ultimate").

Projekt DUN 2018 zakończony

Logo MNiSW

Biblioteka Główna UKSW zakończyła realizację projektu pn. "Kontynuacja konserwacji, digitalizacji i udostępniania inwentarzy i starych druków Biblioteki Głównej UKSW". Projekt został sfinansowany w ramach umowy nr 589/P-DUN/2018, ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę.

W ramach zadania poddano konserwacji, zdigitalizowano i udostępniono online kolejne 3 stare druki oraz 3 księgi inwentarzowe z tzw. księgozbioru krakowsko-warszawskiego. Kolekcja ta stanowi spuściznę po skasowanych w 1954 r. przez władze PRL, Wydziałach Teologicznych UJ i UW oraz ich bibliotekach. Jego realizacja zakończyła kolejny etap szeroko zakrojonych prac mających na celu upublicznienie dzieł pochodzących z tego księgozbioru. Czytaj więcej na temat projektu (pdf).