Jesteś tutaj

Dostęp testowy do bazy Sage Journals

28.03.2019
 

 

 

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do kolekcji SAGE Humanities and Social Science. Baza obejmuje następujący zakres tematyczny: sztuka i nauki humanistyczne; socjologia; edukacja; psychologia; kominikacja i media; politologia; kryminologia i prawo; polityka oraz stosunki mięzynarodowe; biznes i zarządzanie i in.

Kolekcja SAGE to także:

  • dostęp do 697 czasopism (ponad 518 000 artykułów) z zakresu nauk społecznych,
  • ponad 50% zawartości ujętej w rankingu Journal Citation Reports (Clarivate Analytics 2017)

Lista wszystkich tytułów dostępnych w kolekcji.xlsx


Z dostępu testowego można korzystać do 3.05.2019 r. Logo UKSW  z sieci uczelnianej ➡️ https://journals.sagepub.com/ z komputerów znajdujących się na obu kampusach UKSW.
 

spoza sieci uczelnianej ➡️ https://pulpit.uksw.edu.pl/ (zaloguj się jak do USOS UKSW i w kolumnie "Bazy WWW" wybierz "SAGE").

 

Jak skorzystać z bazy czasopism SAGE?

 

1. Wejdź na stronę http://journals.sagepub.com/ (komputery z lokalizacji uczelnianej powinny być automatycznie wykryte, co zostanie potwierdzone w prawym górnym widoku strony).

 

 

2. Wybierz czasopismo, którego zawartość chcesz przeglądać. Skorzystaj z okienka wyszukiwawczego widocznego w centralnej części okna lub kliknij poniżej, wybierając "Social Sciences & Humanities".

 

 

3. Z wyświetlonej listy wybierz interesujący tytuł czasopisma.


4. W kolejnym oknie zostanie wyświetlony widok opisujący dany tytuł.

Wybierz odnośnik "All Issues" (1), żeby przeglądać wszystkie numery danego tytułu. Jeśli chcesz przeglądać aktualny numer wybierz odnośnik "Current Issue" (2). Możesz także przeglądać artykuły według ich daty publikacji, największej popularności bądź największej cytowalności (3), klikając na dany tytuł.

 

5. Po wybraniu numeru czasopisma, wybierz interesujący artykuł oznaczony zieloną, otwartą kłódką i kliknij na ikonkę pliku PDF, aby wyświetlić wybrany artykuł.

 

 


Wszelkie kwestie związane z działaniem bazy prosimy zgłaszać na adres j.kowalski@uksw.edu.pl.