Jesteś tutaj

Bazy EBSCO dostępne w wersji Ultimate

21.01.2019

Logo baz Academic Search i Business Source Ultimate W ramach licencji krajowej został wykupiony dostęp do baz Academic Search oraz Business Source w wersji Ultimate, będącej rozszerzonym pakietem baz Complete.
 

Bazy Ultimate zapewniają dostęp do pełnych tekstów z ponad 13 500 czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.
 

Obecnie w ramach okresu przejściowego bazy Academic Search i Business Source dostępne są zarówno w wersji Complete jak i Ultimate. Dostęp do pakietu Complete zostanie wyłączony w lutym br.Wejście do bazy:

Logo UKSW  z sieci UKSW (oba kampusy) ➡️ https://search.ebscohost.com/ (w zakładce EBSCOhost wybierz "Academic Search Ultimate" LUB "Business Source Ultimate"),

Ikonka dom.  spoza sieci UKSW ➡️ https://pulpit.uksw.edu.pl/ (zaloguj się jak do USOS i z listy wybierz "Academic Search Ultimate" LUB "Business Source Ultimate").
 


Academic Search Ultimate to obszerna, wielodziedzinowa i pełnotekstowa baza publikacji naukowych z zakresu m.in.: religii i filozofii, prawa, psychologii, nauk przyrodniczych i ścisłych, studiów etnicznych i wielokulturowych.


Baza zawiera czasopisma naukowe, magazyny, periodyki, raporty, książki i materiały audiowizualne, wydawane w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej. Ponad połowa czasopism indeksowana jest w wiodących indeksach cytowań (Scopus lub Web of Science).

 

W Academic Search Ultimate znajduje się ponad 67 000 filmów Associated Press, wiodącej światowej agencji prasowej. Kolekcja filmów jest uaktualniana co miesiąc i zawiera materiały o różnej tematyce od 1930 r. do czasów obecnych.
 

Przejdź do spisu czasopism w Academic Search Ultimate.

 

Academic Search Ultimate to 10021 czasopism pełnotekstowych (w tym 9017 recenzowanych, 6506 bez embarga, 5254 indeksowanych w Web of Science i Scopusie).

 


Business Source Ultimate to baza pełnotekstowa zapewniająca dostęp do ponad 2 000 recenzowanych czasopism z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu (administracja, bankowość, ekonomia, finanse, księgowość, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie i marketing). Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych oraz lokalnych wiadomości na temat biznesu.
 

Panorama Firm zawiera szczegółowe informacje odnośnie finansów, oddziałów, produktów, pracowników, specyfiki branży dla ponad 1,1 miliona prywatnych i państwowych przedsiębiorstw na świecie.

Opcja Content in Context umożliwia przeprowadzenie analizy przedsiębiorstwa w różnym kontekście, dzięki informacjom zawartym w materiałach takich jak: studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami

 

Przejdź do spisu czasopism w Business Source Ultimate.

 

Business Source Ultimate to 3507 czasopism pełnotekstowych (w tym 2112 recenzowanych, 1412 bez embarga, 1103 indeksowanych w Web of Science i Scopusie)
 

enlightenedMateriały informacyjne: