Jesteś tutaj

Dostęp testowy do baz EBSCO z sesjami szkoleniowymi 26 i 27.03

01.03.2018 (ostatnia aktualizacja 24.03.2018)
 

Udostępniamy dwie kolejne bazy elektroniczne: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

 

 


Bazy dostępne są na platformie EBSCOhost UKSW z komputerów na terenie Uczelni, jak również z komputerów domowych (login i hasło jak do USOS) z wykorzystaniem poniższych linków:

 

Wejście do bazy Academic Search Ultimate

Wejście do bazy Business Source Ultimate

 

 

Jednocześnie zachęcamy do udziału w szkoleniach z korzystania z obu nowych baz. Aby wziąć w nich udział należy się zarejestrować i w podanym poniżej terminie skorzystać z linków:
 

Prezentacja baz: Academic Search Ultimate i Business Source Ultimate
26.03 (wtorek) o godz. 10.00  - link do sesji
27.03 (środa) o godz. 10.00  - link do sesji

 

Academic Search Ultimate to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

 

Business Source Ultimate to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

 

Opinie na temat baz prosimy przesyłać na adres: j.kowalski@uksw.edu.pl