Jesteś tutaj

Citavi na UKSW

Dzięki nawiązaniu współpracy przez Bibliotekę Główną UKSW z firmą Swiss Academic Software do 31.10.2018 r. zapewniamy darmowy dostęp do rozszerzonej wersji menedżera bibliografii Citavi. Licencję może uzyskać każdy student i pracownik UKSW - warunkiem jest posiadanie konta w domenie ”@uksw.edu.pl” lub ”@student@uksw.edu.pl”.

UWAGA! Studenci nieposiadający konta mailowego w domenie "@student.uksw.edu.pl" mogą założyć go w USOSwebie - http://csi.uksw.edu.pl/poczta-studencka.

Logo CitaviZarejestruj się w Citavi.
 

Instrukcja rejestracji i instalacji Citavi UKSW (PL).pdf

 

Citavi to program do zarządzania bibliografią i organizacją wiedzy, wspierający wieloaspektową analizę tekstu i ułatwiający kierowanie projektami badawczymi. Program jest pomocny podczas pisania tekstu naukowego: pomaga przygotować plan pracy, wyszukiwać źródła w Internecie, automatycznie formatuje przypisy zgodnie z wcześniej zdefiniowanym stylem cytowania. Na program składają się trzy narzędzia: organizator wiedzy, edytor bibliograficzny i organizer zadań. Wtyczka do przeglądarek "Citavi Picker" pozwala szybko dodawać informacje ze stron internetowych lub plików PDF (m.in. za pomocą identyfikatorów: ISBN, ISSN czy DOI). Dzięki "Word Add-In" w prosty sposób można uzupełniać przypisy i bibliografię oraz dodawać cytaty (nawet ilustracje!). Citavi posiada przyjazny użytkownikowi interfejs, który pozwala na wygodne i łatwe posługiwanie się programem.
 

Zachęcamy do pobierania najnowszej wersji Citavi 6, która pozwala na zapisywanie wszystkich danych w chmurze (bez limitów!) i udostępnianie projektów studentom i pracownikom UKSW.
 

Jak zaktualizować Citawi do wersji 6? (PL).pdf
 

Instrukcja Citavi 6 (PL)
 


Filmy instruktażowe (EN) - www.citavi.com/c6readysetgo. Pomoc (EN) - https://www.citavi.com/en/support/overview

 

Co z Citavi po okresie testowania?

  1. Można będzie nadal korzystać z Citavi, ale w wersji darmowej (do 100 rekordów bibliograficznych);
     
  2. Wszyscy członkowie UKSW, którzy założyli konto i pobrali Citavi, przy zakupie indywidualnej licencji otrzymają zniżkę w wysokości 50% (co daje koszt 59,50 EUR za licencję bezterminową);
     
  3. Można zmienić menedżera - wszystkie rekordy w każdym momencie można wyeskportować do dowolnego menedżera bibliograficznego. Czytaj o dostępnych menedżerach bibliograficznych;
     
  4. Rozważamy możliwość zakupu licencji instytucjonalnej do Citavi na przyszły rok akad. Kluczowa dla nas jest Państwa opinia nt. działania i przydatności Citavi na UKSW. Dlatego też uprzejmie prosimy o wyróbowanie tego menedżera bibliograficznego.

Wszelkie uwagi i opinie związane z działaniem i promocją testowej wersji Citavi prosimy przesyłać na adres a.uzieblo@uksw.edu.pl

Utworzono - październik 2017
Ostatnia aktualizacja - 12.04.2018