System Wypożyczeń Warszawskich

enlightenedPRZEDŁUŻENIE KONTA --> W celu przedłużenia konta w BiblioWawa na kolejny r. akad. należy wysłać maila na adres wypozyczalnia@uksw.edu.pl LUB udać się osobiście do Wypożyczalni na Dewajtis/Filii BG na Wóycickiego z aktualną legitymacją (studenci i doktoranci) lub Warszawską Kartą Miejską (pracownicy).

enlightened OBIEGÓWKI UKSW --> Przypominamy o obowiązku rozliczenia się ze wszystkimi bibliotekami Systemu Wypożyczeń Warszawskich przed próbą dokonywania rozliczenia w Bibliotece Głównej. Sprawdź jak uzyskać obiegówki z bibliotek SWW

System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa) - jest to wspólny projekt warszawskich uczelni wyższych. Dzięki niemu studenci i pracownicy uczelni, które przystąpiły do programu, mają możliwość wzajemnego wypożyczania swoich zbiorów bibliotecznych.

Aktualnie do SWW zgłosiły akces:

• Biblioteka Główna Akademii Pedagogiki Specjalnej,
  • Biblioteka Główna Akademii Wychowania Fizycznego,
  • Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej,
  • Biblioteka Główna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej,
  • Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (wraz z Biblioteką Wydziału Chemii UW, Biblioteką Wydziału Fizyki UW, Biblioteką Instytutu Anglistyki UW, Biblioteką Instytutu Historii Sztuki UW oraz Biblioteką Iberystyki, Italianistyki, Romanistyki UW),
  • oraz Biblioteka Główna Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Prosimy zwrócić uwagę, że możliwość wypożyczanie zbiorów nie obejmuje bibliotek wydziałowych poszczególnych jednostek (z wyjątkiem wyżej wymienionych bibliotek specjalistycznych UW).

Z BiblioWawa mogą korzystać:

• studenci studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych wszystkich stopni kształcenia (z wyłączeniem studentów studiujących w ramach programów wymiany międzyuczelnianej np. Erasmus, MOST, MOSTAR);
  • słuchacze studiów podyplomowych;
  • pracownicy uczelni, z wyjątkiem osób zatrudnionych na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Jak się zapisać do BiblioWawy?

1. Należy osobiście zgłosić się do:
  • Wypożyczalnii Biblioteki Głównej (hol biblioteczny - parter, Nowy Budynek) LUB

• Fili Biblioteki Głównej na Wóycickiego (bud. 23, I piętro, pokój 110).
  1. Podpisać Oświadczenie Użytkownika Systemu Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), które uprawnia do posiadania konta w Systemie.

2. Udać się do biblioteki partnerskiej SWW i założyć indywidualne konto biblioteczne.

Kartą biblioteczną SWW jest legitymacja studencka, doktorancka lub Warszawska Karta Miejska.

Ważne informacje:

• Rejestracja w systemie jest bezpłatna. Użytkownik może ponieść koszt za aktywację indywidualnego konta bibliotecznego. Wysokość tej opłaty określają cenniki i regulaminy poszczególnych bibliotek uczestniczących (aktualnie jedynie w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie pobierana jest opłata aktywacyjna - w wysokości 20 zł).

• Zbiory w poszczególnych bibliotekach SWW wypożyczane i prolongowane są zgodnie z przepisami zawartymi w regulaminach udostępniania zbiorów tych bibliotek.

• Zasoby elektroniczne bibliotek uczestniczących dostępne są w sposób zdalny jedynie dla użytkowników macierzystej uczelni. Pozostali użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tych zasobów na terenie konkretnej biblioteki.

• W każdej z uczestniczących bibliotek można zamówić do 3 książek na 30 dni. Liczba i czas prolongowania różni się w poszczególnych bibliotekach, np. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie istenieje możliwość trzykrotnej prolongaty po 30 dni.

• Termin ważności konta w aplikacji SWW przypada na 31 października następnego roku akad. W przypadku pracowników zatrudnionych na czas określony, których umowa wygasa przed 31 października następnego roku akademickiego, ważność konta w aplikacji SWW jest zgodna z końcem okresu zatrudnienia.

• Przedłużenie ważności konta w aplikacji SWW na kolejny rok akademicki następuje na złożony mailowo lub osobiście wniosek Czytelnika, którego uprawnienia każdorazowo są weryfikowane przez pracownika Biblioteki. W tym celu należy należy wysłać wiadomość na adres wypozyczalnia@uksw.edu.pl LUB udać się osobiście do Wypożyczalni na Dewajtis/Filii BG na Wóycickiego z aktualną legitymacją (studenci i doktoranci) lub Warszawską Kartą Miejską (pracownicy).

• Rozliczenie (obiegówka) nie jest realizowane w czasie rzeczywistym, umożliwia je aplikacja internetowa. Logowanie do systemu rozliczeń odbywa się za pomocą identyfikatora i hasła ustalonego podczas rejestracji do systemu BiblioWawa. W przypadku problemu z logowaniem należy skontaktować się z Biblioteką Główną.

Więcej szczegółów:

Podstawy prawne działania usługi BiblioWawa:

ostatnia aktualizacja: 22.10.2020
utworzono: 15.12.2017