Katalogi

KATALOG BIBLIOTEKI UKSW (Koha) Zaloguj się do konta bibliotecznego

Katalog Biblioteki UKSW to podstawowe źródło informacji o książkach, czasopismach i zbiorach specjalnych Biblioteki UKSW (włącznie ze zbiorami dawnych bibliotek wydziałowych).

Katalog jest zbudowany na zintegrowanym systemie informatycznym dla bibliotek opartym o open source pod nazwą “Koha”.

Dzięki posiadaniu aktywnego konta w katalogu bibliotecznym można wykonać online poniższe czynności:

• zamawiać materiały,

• rezerwować wypożyczone materiały,

• prolongować - czyli przedłużać termin zwrotu wypożyczenia,

• zarządzać swoim kontem,

• przeprowadzać kwerendy i zapisywać ich wyniki w schowku lub na liście wyszukiwawczej,

• sprawdzać listy wypożyczonych pozycji,

• mieć wgląd w historię własnych zamówień,

• otrzymywać powiadomienia mailowe dotyczące: statusu zamówienia, terminu zwrotu, przetrzymania pozycji,

• mieć wgląd do automatycznie naliczanych opłat za przetrzymane pozycje,

• zgłaszać propozycje zakupu przez biblioteką konkretnych materiałów.

Warto przeczytać:

Jak aktywować konto biblioteczne? (pdf)

⇒ Jak się zalogować do konta lokalnego? (pdf)

Instrukcja dla użytkowników Katalogu bibliotek UKSW (pdf)

⇒ Rekordy analityczne w Katalogu bibliotek UKSW (pdf)

Zasady korzystania z prac dyplomowych

Regulaminy udostępniania zbiorów bibliotek UKSW (pdf)

Regulamin udostępniania starych druków i rękopisów Biblioteki Głównej UKSW (obowiązuje od 4 kwietnia 2019 r.) (pdf)

Jeśli w Katalogu Biblioteki UKSW brakuje poszukiwanej przez Państwa publikacji wydanej przed 1993 r., zapraszamy do skorzystania z katalogu kartkowego.

KATALOG KARTKOWY - alfabetyczny katalog książek obejmuje publikacje wydane od XIX w. do 1992 r.  Został zamknięty w 2002 r.

Karty uszeregowane są alfabetycznie według nazw autorów. Jeśli publikacja napisana została przez więcej niż trzech autorów, należy szukać jej w katalogu pod tytułem książki. Dla redaktorów książek sporządzone są odsyłacze. Dzieł zbiorowych należy szukać pod tytułem pracy.

Karta katalogowa (karta główna) zawiera podstawowe informacje o książce: autor, tytuł, oznaczenie wydania, miejsce wydania, wydawnictwo, rok wydania, opis fizyczny, nazwa serii (jeśli książka ukazała się w ramach serii), numer ISBN, hasła przedmiotowe. Sygnatura książki znajduje się w prawym górnym rogu karty.

Wykazy czasopism bieżących

Pozostałe metody wyszkiwania:

Multiwyszukiwarka EBSCO Discovery Service (EDS) umożliwia dostęp do rozbudowanego, multidyscyplinarnego zasobu wiedzy. Pozwala użytkownikom na jednoczesne przeszukiwanie rekordów z Katalogu Biblioteki UKSW oraz zasobów baz elektronicznych UKSW (w tym z dostępem do pełnych tekstów online). Okno Multiwyszukiwarki znajduje się na naszej stronie głównej.

Instrukcja użytkownika Multiwyszukiwarki EDS UKSW (pdf)

Widok okna multiwyszukiwarki na stronie głównej biblioteki.

ostatnia  aktualizacja: 11.06.2021