Jesteś tutaj

Portale społecznościowe

  • Academia.edu jest platformą dla naukowców, służącą do dzielenia się publikacjami w celu przyspieszenia światowych badań. Umożliwia naukowcom monitorowanie wpływu ich badań oraz śledzenie osiągnięć naukowych interesujących ich osób.
  • Academio to akademicki serwis społecznościowy, stworzony w celu integrowania kół naukowych i grup studenckich oraz pomocy maturzystom w wyborze odpowiednich studiów.
  • Google Scholar Citations funkcjonuje w ramach serwisu Google Scholar. Oferuje naukowcom założenie konta, a tym samym profilu, na którym automatycznie zliczane są cytowania i wskaźniki. Ponadto posiada opcję powiadamiania o nowych artykułach i cytowaniach.
  • nolearn to platforma social-learningowa, służąca do wielopłaszczyznowej komunikacji studenckiej. Portal pozwala wymieniać się notatkami, dzielić wiedzą i dyskutować w czasie rzeczywistym.
  • notatek  to platforma social-learningowa: baza ponad 100 000 notatek, pozwalająca na przeglądanie wg dziedziny, uczelni i wykładowcy oraz blog, poruszający zagadnienia z życia studentów, zawierający także różne porady i wskazówki.
  • ResearchGate jest portalem zbudowanym przez naukowców dla naukowców. Umożliwia zamieszczanie publikacji na swoim profilu, a tym samym dzielenie się wynikami badań, współpracę ze specjalistami w danej dziedzinie z całego świata, zadawanie pytań, udzielanie odpowiedzi i rozwiązywanie problemów badawczych. Ponadto na profilu zliczane są statystyki odsłon, pobrań i cytowań.

 

 

 

Oprac.: A. Janowska, M. Rek

Dodano: 4.03.2014.

Aktualizacja: 21.05.2014.