Jesteś tutaj

Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych

18.11.2020

Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Dostęp testowy do 15 grudnia 2020 r.Zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników naszej Uczelni do skorzystania z możliwości bezpłatnego testowania narzędzia Writefull służącego do korekty tekstów naukowych pisanych w języku angielskim. Dostęp dla UKSW ważny jest do 15 grudnia 2020 r.
 

Jednocześnie zachęcamy do udziału w webinarium "Writefull", które odbędzie się 18 listopada o godz. 13.00. Formularz rejestracyjny.
 

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych, doktorantów i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Sugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

 

Writefull Institutional Trial Welcome Pack for Cardinal Stefan Wyszyński.pdf

 

Pakiet Writefull składa się kilku części:

 1. Writefull for Word - dodatek do programu Microsoft Word, która zapewnia korektę językową tekstu.

  Wymaga instalacji i rejestracji - rejestracja przy użyciu adresu mailowego w domenie Uczelni: @uksw.edu.pl LUB @student.uksw.edu.pl zapewni dostęp do wersji premium. Sprawdź jak uzyskać dostęp do poczty studenckiej (adres@student.uksw.edu.pl).
   

Pobierz Writefull for Word

 

Writefull for Word można pobrać w postaci trzech dedykowanych wtyczek:

 • Writefull for Windows - działa na systemie operacyjnym Microsoft Windows i programie Word (od wersji 2016). Należy pobrać i zainstalować wtyczkę, a następnie zarejestrować się na adres w domenie @uksw.edu.pl LUB @student.uksw.edu.pl.
   

 • Writefull for macOS and Office online - działa na systemie operacyjnym macOS oraz w pakiecie Office365.

  W celu zainstalowania wtyczki w pakiecie Office365 należy zalogować się na stronie - https://www.office.com/, otworzyć dowolny dokument Word, pobrać wtyczkę Writefull i aktywować ją na adres w domenie @uksw.edu.pl LUB @student.uksw.edu.pl.

  (UWAGA - pobieramie dodatków w pakiecie Office365 UKSW jest niaktywne).

 • Writefull for Overleaf - działa jedynie w przeglądarce Chrome. Należy wejść na stronę - https://www.overleaf.com/ i założyć konto w domenie @uksw.edu.pl LUB @student.uksw.edu.pl.
   

Więcej na temat korzystania z wtyczek - Writefull for Word User Guide.pdf

 

 1. Writefull Revise - sprawdza tekst pod kątem poprawności gramatyki, ortografii, słownictwa, interpunkcji i stylu.

  Załaduj tekst do sprawdzenia w Writefull Revise

 

 1. Writefull Cite - wyświetla teksty pod kątem kompletności cytatów, podkreślając zdania, które powinny być poparte odniesieniem. Działa analogicznie jak Writefull Revise.

Załaduj tekst do sprawdzenia w Writefull Cite

 

Wszelkie uwagi i opinie związane z działaniem dostępu testowego do Writefull prosimy przesyłać na adres a.uzieblo@uksw.edu.pl