Bazy w dostępie testowym od EBSCO

17.11.2020

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnego dostępu testowego do baz konsorcjum EBSCO: Applied Science & Technology Source Ultimate, Legal Source, Book Academic Collection Trial, The Belt and Road Initiative Reference Source.

Bazy będą dostępne do 15 lutego 2021 r. poprzez serwis pulpit.uksw.edu.pl (instrukcja poniżej).

Applied Science & Technology Source Ultimate
Zapewnia studentom i badaczom niezbędne zasoby STEM. Obejmuje takie dyscypliny jak sztuczna inteligencja, matematyka stosowana, tworzywa sztuczne, hydroponika, informatyka, inżynieria chemiczna, zasoby energetyczne i robotyka, ale również biznesowe i społeczne implikacje nowych technologii.

Legal Source
Doskonałe źródło informacji dla prawników, pedagogów, ludzi biznesu, pracowników bibliotek prawniczych i innych osób związanych z prawem. Dzięki szerokiemu zakresowi pełnotekstowych wersji uznanych czasopism prawniczych stanowi miarodajne źródło informacji na temat aktualnych problemów, badań i trendów w dziedzinie prawa. Zbiór obejmuje ponad 1200 czasopism pełnotekstowych i ponad 2,5 mln rekordów, w tym recenzje książek i odnośniki do spraw. Legal Source oferuje informacje dotyczące dziedziny prawa i zagadnień prawniczych, takich jak sądownictwo karne, prawo międzynarodowe, prawo federalne, zorganizowana przestępczość, prawo medyczne, prawo pracy, etyka i ochrona środowiska.

eBook Academic Collection Trial
Obejmuje bogaty wachlarz książek elektronicznych z różnych dziedzin o tematyce naukowej i stanowi solidne uzupełnienie każdego zbioru naukowego.

The Belt and Road Initiative Reference Source
Kolekcja wspiera badania nad inicjatywą stworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku w myśl koncepcji “jeden pas i jeden szlak” (ang. One Belt One Road). Zawiera czasopisma naukowe z kilkudziesięciu krajów, jak np.: Chiny, Turcja, Rumunia, Rosja, Czechy, Pakistan, Iran, Litwa, Zjednoczone Emiraty Arabskie i wiele innych. Materiały dostępne w bazie umożliwiają poznanie ludzi, kultury, ekonomii 65 krajów z regionu objętego projektem. Jest to jedyne kompleksowe źródło pełnych tekstów czasopism i publikacji wydawanych w tych krajach.

Dostęp zdalny do baz:

1. Wejdź na platformę Pulpit UKSW (https://pulpit.uksw.edu.pl)
2. Wpisz dane logowania do USOSWeb

3. Wybierz "EBSCO (wszystkie bazy)".

4. Zobaczysz listę dostepnych baz. Kliknij na nazwę wybranej bazy, znajdującą się na żółtym polu.

5. W nowym widoku dokonaj wyszukiwania interesujących Cię zagadnień.