Biblioteka zamknięta do 29.11.2020

07.11.2020

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. (poz. 1972) zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Biblioteka Główna UKSW oraz biblioteki wydziałowe będą zamknięte dla Czytelników do 29 listopada 2020 r.

Zachęcamy w tym czasie do korzystania z:

1) rozszerzonej usługi bezpłatnego skanowania wybranych fragmentów materiałów ze zbiorów Biblioteki Głównej,

2) prenumerowanych elektronicznych baz danych i baz z dostępem testowym (zapewniających m.in. zdalny dostęp do pełnych tekstów artykułów i książek).

Zwroty wypożyczeń/opłaty

Na czas zamknięcia bibliotek terminy zwrotów książek zostały przesunięte, a opłaty za przetrzymanie książek nie będą naliczane za okres, w którym biblioteki będą nieczynne.

Nasze usługi

Usługa skanowania - dla pracowników, studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych UKSW oraz w ramach Wypożyczalni Międzybibliotecznej.

Zapytaj bibliotekarza (np. pomoc w wyszukiwaniu i dostępie do materiałów bibliotecznych).

Pomoc bibliometryczna (np. dane do wniosków i raportów NCN, wniosków habilitacyjnych). Więcej nt. bibliometrii.

Elektroniczne zasoby biblioteczne UKSW

Dostęp zdalny do baz prenumerowanych przez UKSW odbywa się poprzez serwis - https://pulpit.uksw.edu.pl (login i hasło jak do USOS)

Opisy dostępnych baz | Lista alfabetyczna

Bazy z dostępem testowym

Serwis IBUK Libra

Większość baz UKSW można przeszukiwać za pomocą Multiwyszukiwarski EBSCO Discovery Service.

Pozostałe rekomendowane e-zasoby:

Czasopisma UKSW

Spis czasopism prawniczych online

Federacja Bibliotek Cyfrowych

Repozytoria Open Access

Otwarte zasoby edukacyjne

Inne bazy w sieci

Blogi naukowe

Szkolenia

Szkolenie biblioteczno-informacyjne 2020/2021 w serwisie Moodle UKSW

Materiały szkoleniowe

Polecane szkolenia specjalistyczne

Narzędzia badacza

Menedżery bibliograficzne

Generatory bibliografii

Narzędzia internetowe

Zachęcamy również do śledzenia komunikatów na stronie głównej UKSW.