Jesteś tutaj

Baza JoVE w dostępie testowym

29.11.2019

JoVE Logo

Zapraszamy do korzystania z BEZPŁATNEGO dostępu testowego do bazy JoVE.


JoVE (czyli Journal of Visualized Experiments) to pierwsze na świecie recenzowane czasopismo w formie video-artykułów w dyscyplinach STEM (Science, Technology, Engineering, Math), w dziedzinie nauk przyrodniczych, ścisłych oraz medycznych. Artykuły w JoVE to filmy z nagranym przebiegiem eksperymentu, a także z ich opisem w postaci tekstu, wykazem materiałów użytych w eksperymentach i bibliografią. Materiały tekstowe można pobrać w formie plików PDF.

 

Impact Factor bazy =1.184. JoVe jest indeksowane w bazie Web of Science, PubMed, Medline, Scopus, a na liście MNiSW ma przypisane 30 punktów.

 

JoVE tworzy filmy naukowe, znajdujące się w dwóch podbazach: JoVE Video Journal i JoVE Science Education Library.

  • Video Journal to magazyn recenzowanych video-artykułów dla 13 sekcji: psychologii, biochemii, bioinżynierii, biologii, onkologii, chemii, biologii rozwoju, inżynierii, nauk środowiskowych, genetyki, immunologii, medycyny i neuronauki.
  • Science Education Library to baza wizualizacji przeznaczonych do pracy ze studentami podczas zajęć, obejmująca 10 sekcji: podstawowe eksperymenty biologiczne, umiejętności laboratoryjne, podstawy biologii, zaawansowaną biologię, chemię, nauki środowiskowe, fizykę, inżynierię, umiejętności kliniczne i psychologię.

 

Dostęp testowy jest możliwy do 31.12.2019 r. zarówno z obu kampusów UKSW jak i z urządzeń osobistych.

 

Aby skorzystać z bazy:

 

1. Wejdź na stronę: https://www.jove.com/

 

2. Na głównej stronie bazy (1) wpisz frazę wyszukiwawczą lub (2) skorzystaj z bezpośredniego dostępu do wybranego zasobu.

 

3. Spośród listy wyników wybierz interesujący Cię artykuł, klikając na jego tytuł.

 

4. W kolejnym oknie zobaczysz (1) wybrany materiał w formie filmu. Aby pobrać materiał w formie pliku, kliknij na ikonkę PDF (2), znajdującą się tuż pod filmem.

Spis treści po prawej stronie umożliwi Ci prezniesienie się do określonego momentu filmu. Możesz też przeczytać artykuł online, przwijając stronę w dół.