Jesteś tutaj

Zdalny dostęp do bazy Scopus

utworzono 29.11.2019

(ostatnia aktualizacja 28.05.2020)
 

Przedstawiamy alternatywny sposób zdalnego dostępu do Scopus, który umożliwi Państwu korzystanie ze wszystkich funkcjonalności bazy spoza sieci UKSW. Polecamy użycie tej formy dostępu w przypadku, gdy zauważą Państwo powtarzające się błędy techniczne występujące w trakcie łączenia z bazą poprzez serwis pulpit.uksw.edu.pl.
 

Alternatywny dostęp zdalny jest możliwy dla osób posiadających indywidualne konto użytkownika w serwisie Wydawnictwa Elsevier (baza Scopus lub Science Direct).
 

Nie masz konta w Elsevier? Sprawdź jak je założyć (PDF)

 

Jak aktywować zdalny dostęp do bazy Scopus?
 

 1. Wyślij zgłoszenie z prośbą o aktywację za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO, znajdującego się na stronie www Biblioteki Głównej (podaj adres e-mail użyty podczas rejestracji w Elsevier).
   
 2. Dane osoby zgłaszającej zostaną w możliwie w jak najkrótszym czasie zweryfikowane przez pracownika Biblioteki Głównej, po czym na podany w formularzu rejestracyjnym adres zostanie wysłany mail z jednorazowym identyfikatorem i hasłem rejestracyjnym do Scopus i ScienceDirect.
   
 3. Wejdź na podany w mailu link rejestracyjny dla bazy Scopus LUB ScienceDirect i wpisz otrzymane w mailu "Registration ID" oraz "Registration Password". Rejestracja Scopus lub ScienceDirect utworzy wspólny profil dla tych dwóch baz.

  Registration ID redemption

   
 4. Następnie wpisz nazwę użytkownika (adres mailowy) i hasło do swojego indywidualnego konta Elsevier.

  Registration ID associaton
   
 5. Po pomyślnym zalogowaniu otrzymasz zdalny dostęp na 180 dni. Twój dostęp będzie automatycznie przedłużany przy każdym logowaniu z urządzenia podpiętego do sieci UKSW.

  Strona główna Scopus, napis Brouth to you by UKSW i Twoje sigle.

 

Link dostępu zdalnego do Scopus (po zalogowaniu na indywidualne konto) - https://www.scopus.com/

Link dostępu zdalnego do ScienceDirect (po zalogowaniu na indywidualne konto) - https://www.sciencedirect.com/


KONTAKT:

Dział Informacji Naukowej i Transferu Wiedzy: tel. 22 561 89 37 LUB 22 561 89 87; e-mail - informatorium@uksw.edu.pl;

Kampus Dewajtis: Nowy Gmach, s. 304 LUB s. 309.