Jesteś tutaj

Szkolenie biblioteczno-informacyjne

oststnia aktualizacja - 07.10.2019

Ikona wykzyknikW dniu 03.10.2019 na platformie e-learningowej UKSW zostało uruchomione “Szkolenie biblioteczno-informacyjne”.
 

Szkolenie jest obligatoryjne dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych: I roku I i II stopnia, studentów I roku studiów magisterskich. Wszyscy ww. studenci zostali automatycznie zapisani (lub zostaną zapisani w najbliższych dniach) na szkolenie poprzez USOSWeb.

W związku z istnieniem odrębnych regulaminów studiów dla doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych, „Szkolenie biblioteczno-informacyjne” dla tych grup jest fakultatywne.


Warunkiem zaliczenia szkolenia (i uzyskania wpisu) jest poprawne rozwiązanie testu końcowego online do 30.06.2020 r.


Szkolenie będzie aktywne na platformie e-learningowej w następujących terminach:
 

  • 03.10.2019 - 31.12.2019

     
  • 14.02.2020 - 30.06.2020

 

Szkolenie jest dostępne w zakładce “Moje kursy” w serwisie Moodle (https://e.uksw.edu.pl/) po zalogowaniu się poprzez Centralny System Uwierzytelniania.
 

Celem szkolenia jest zapoznanie użytkowników z organizacją i zasadami korzystania z zasobów oraz usług systemu biblioteczno-informacyjnego UKSW. W szkoleniu zaprezentowane są również podstawowe informacje na temat sieciowych źródeł i wybranych narzędzi informacyjno-wyszukiwawczych.

 

Użytkownicy niezobligowani do zaliczenia kursu, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę na tematy zawarte w szkoleniu, mają taką możliwość zapisując się bezpośrednio na platformie Moodle. Należy odszukać kurs, wpisując “Szkolenie biblioteczno-informacyjne” w okienku Przeszukaj kursy (https://e.uksw.edu.pl/course/), i kliknąć “Zapisz mnie”.
 Już dziś możecie Państwo korzystać z naszych usług.

Konto w  komputerowym  systemie  bibliotecznym jest zakładane automatycznie wszystkim studentom, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych (posiadającym konto w USOS UKSW). Aby korzystać z usług systemu biblioteczno-informacyjnego UKSW należy je aktywować → Jak aktywować konto biblioteczne?

Warunkiem odbioru zamówionych materiałów jest posiadanie aktywnej legitymacji studenckiej, doktoranckiej lub karty słuchacza studiów podyplomowych.

Instrukcja użytkownika Katalogu bibliotek UKSW.

utworzono - 02.10.2019