Jesteś tutaj

Testujemy bazy z zakresu komunikacji społecznej i mediów

9.05.2019

Banery baz EBSCOZachęcamy do korzystania z dostępu testowego do dwóch baz EBSCO: Communication & Mass Media Complete oraz Communication Abstracts. Dostęp testowy trwa do 30 czerwca 2019 r.
 

Baza Communication & Mass Media Complete zawiera obszerną kolekcję czasopism z zakresu komunikacji społecznej i mass mediów oraz innych, powiązanych z nimi dyscyplin. Obejmuje indeksy i streszczenia „od okładki do okładki” wszystkich artykułów z ponad 670 czasopism. Ponadto baza zawiera pełny tekst ponad 430 czasopism naukowych. Wiele wiodących czasopism zawiera indeksy, streszczenia i pełny tekst w formacie PDF, jak również przeszukiwalne cytowania naukowe od pierwszego wydanego zeszytu do dnia dzisiejszego. Baza zawiera specjalistyczny tezaurus z zakresu komunikacji społecznej (Communication Thesaurus) oraz profile ponad 5 500 najbardziej poszukiwanych i najczęściej cytowanych autorów wraz z informacjami biograficznymi i danymi bibliograficznymi odnośnie ich prac.

Communication Abstracts to bibliograficzna baza danych do badań komunikacji i mediów. Zapewnia indeksowanie i streszczenia dla setek najlepszych czasopism obejmujących komunikację i inne ściśle powiązane dyscyplin. Zawartość bazy to m.in.:

  • indeksowanie i streszczenia dla ponad 330 czasopism,
  • przeszukiwalne odniesienia do 240 czasopism,
  • ponad 350 000 rekordów.

Wejście do baz:

Logo UKSW  z sieci uczelnianej ➡️ https://search.ebscohost.com/ (w zakładce "EBSCOhost Web" wybierz "Communication & Mass Media Complete" lub "Communication Abstracts" na samej górze),
 

spoza sieci uczelnianej ➡️ https://pulpit.uksw.edu.pl/ (zaloguj się jak do USOS UKSW i w kolumnie "Bazy WWW - EBSCO" wybierz "Communication & Mass Media Complete" lub "Communication Abstracts").


Wszelkie uwagi związane z funkcjonowaniem bazy prosimy zgłaszać na adres: j.kowalski@uksw.edu.pl.