AKTUALNOŚCI

11 maja - częściowe uruchomienie Wypożyczalni na Dewajtis, zmiany w zasadach funkcjonowania usługi skanowania

ostatnia aktualizacja - 02.06.2020
utworozno - 07.05.2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Czytelników, z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Główna od 11 maja 2020 r. oferuje możliwość wypożyczania i zwrotów materiałów bibliotecznych.

Obsługa Czytelników odbywa się w ograniczonej formie według procedur bezpieczeństwa zaakceptowanych przez Władze Uczelni, które będą obowiązywały do odwołania.

Do 30 września 2020 r. zostaje zawieszone naliczanie należności za przetrzymanie książek wypożyczonych do 11 marca 2020 r. (włącznie). Natomiast dla wypożyczeń dokonanych w Bibliotece Głównej od 11 maja 2020 r. oraz w poszczególnych bibliotekach wydziałowych od dnia przywrócenia wypożyczeń w danej bibliotece, obowiązują regulaminowe zasady naliczania opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Wypożyczenia i zwroty będą prowadzone wyłącznie w Kampusie Dewajtis od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00 - 16.00.

Przedłużony dostęp testowy do Logos Bible Software

27.03.2020

Logos Bible Software logo

Biblioteka Główna UKSW zaprasza do korzystania z bezpłatnego dostępu do zasobów online biblioteki teologicznej Faithlife na platformie Logos Bible Software*.

Czym jest Faithlife?

Faithlife Corporation jest wydawcą i twórcą elektronicznych narzędzi i zasobów do studiowania Biblii. Tworzy Logos Bible Software oraz współpracuje z ponad 500 wydawcami, oferując ponad 120 000 chrześcijańskich e-booków dostępnych dla członków społeczności Faithlife.

Jak dołączyć do Faithlife?

14.05.2020 - Otwarte sesje konsultacyjne Web of Science Group

13.05.2020

Firma Clarivate Analytics zaprasza na jutrzejsze sesje konsultacyjne online.

14 maja 2020 r. | Otwarte sesje konsultacyjne Web of Science Group
Do sesji można dołaczyć w każdym momencie, klikając w odpowiedni link. Uczestnictwo nie wymaga uprzedniej rejestracji.

Dostęp do kolekcji McGraw-Hill Education

12.05.2020

Do 30 czerwca 2020 r. Biblioteka Główna oferuje bezpłatny dostęp do multidyscyplinarnej kolekcji książek elektronicznych Wydawnictwa McGraw-Hill Education z zakresu m. in. humanistyki, socjologii, a także medycyny i zdrowia publicznego, czy finansów.

McGraw-Hill Education to wiodący wydawca naukowych e-platform dedykowanych uczelniom oraz instytutom naukowo-badawczym.

Informacje o Covid-19 w bazie Wiley

12.05.2020

Zapraszamy do zapoznania się z otwartymi zasobami publikacji elektronicznych Wydawnictwa Wiley poświęconymi badaniom nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19.