SON - ponad 44 tys. na dezynfekcję, digitalizację i upowszechnienie zbiorów BG

06.07.2020

Logo MNiSW

Miło nam poinformować, że Biblioteka Główna UKSW otrzyma dofinansowanie na realizację kolejnego projektu - tym razem z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” (SON) Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach modułu „Wsparcie dla bibliotek naukowych”.

Udostępnianie zbiorów na miejscu w lipcu i sierpniu

02.07.2020

Od 3 lipca br. wznawiamy udostępnianie zbiorów Biblioteki Głównej na miejscu. Prosimy o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w lipcu i sierpniu:

11 maja - częściowe uruchomienie Wypożyczalni na Dewajtis, zmiany w zasadach funkcjonowania usługi skanowania

ostatnia aktualizacja - 05.06.2020
utworozno - 07.05.2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Czytelników, z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Główna od 11 maja 2020 r. oferuje możliwość wypożyczania i zwrotów materiałów bibliotecznych.

Obsługa Czytelników odbywa się w ograniczonej formie według procedur bezpieczeństwa zaakceptowanych przez Władze Uczelni, które będą obowiązywały do odwołania.

Wypożyczenia i zwroty będą prowadzone wyłącznie w Kampusie Dewajtis od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00 - 16.00.

Od chwili zamknięcia Uczelni w związku z pandemią opłata za przetrzymanie matriałów bibliotecznych nie będzie pobierana.

Journal Citation Reports (edycja 2020)

01.07.2020

Ukazał się nowy ranking cytowalności czasopism Journal Citation Reports, który zawiera wskaźnik wpływu czasopism Journal Impact Factor. Najnowsza lista obejmuje dane za rok 2019 i obejmuje 12 171 tytułów czasopism z 236 dyscyplin i 83 krajów.

Wśród polskich czasopism na liście znajdują się 143 tytuły: 134 w edycji Science (wzrost o 1 tytuł) oraz 9 w edycji Social Science (wzrost o 1 tytuł).

Przedłużenie dostępu do rozszerzonych zasobów JSTOR

19.06.2020

Miło nam poinformować, że wydawca zasobów elektronicznych JSTOR podjął decyzję o kontynuowaniu poszerzonego dostępu do wszystkich kolekcji do końca sierpnia 2020 roku. Obecnie mogą Państwo przeglądać ponad 32000 tytułów publikacji elektronicznych od 48 wydawców (>plik Excel z listą tytułów<).