Biblioteka zamknięta do odwołania

(aktualizacja 26.03.2020)

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora UKSW nr 23/2020 z dn. 11 marca 2020 r. w sprawie działań i funkcjonowania UKSW w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS - CoV - 2
Biblioteka Główna (w tym Filia na Wóycickiego) i biblioteki wydziałowe są zamknięte dla czytelników do odwołania.

Realizacja zamówień jest wstrzymana. Zachcęcamy do korzystania z zasobów elektronicznych i zapoznania się z instrukcją „Zdalny dostęp do elektronicznych zasobów bibliotecznych”.

Na czas zamknięcia bibliotek terminy zwrotów książek zostały przesunięte, a opłaty za przetrzymanie książek nie będą naliczane za okres, w którym biblioteki będą nieczynne.

Logos Bible Software w wersji testowej

27.03.2020

Logos Bible Software logo

Biblioteka Główna UKSW zaprasza do korzystania z bezpłatnego 60-dniowego dostępu do zasobów online biblioteki teologicznej Faithlife na platformie Logos Bible Software*.

Czym jest Faithlife?

Faithlife Corporation jest wydawcą i twórcą elektronicznych narzędzi i zasobów do studiowania Biblii. Tworzy Logos Bible Software oraz współpracuje z ponad 500 wydawcami, oferując ponad 120 000 chrześcijańskich e-booków dostępnych dla członków społeczności Faithlife.

Jak dołączyć do Faithlife?

Materiały i usługi zdalne

16.03.2020

Zachęcamy do zapoznania się z Rekomendacjami MNiSW dotyczącymi kształcenia zdalnego.

Poniżej przedstawiamy zestawienie przydatnych informacji i odnośników.

Elektroniczne zasoby biblioteczne UKSW:

Lutowe nowości Biblioteki Głównej

27.03.2020

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z lutową listą nabytków książkowych Biblioteki Głównej.

Przypominamy, że w celu ułatwienia Państwu wyszukania literatury, stary podział tematyczny zastąpiliśmy nazwami 22 dyscyplin reprezentowanych na naszym Uniwersytecie. Książki spoza powyższych dyscyplin znajdują się w „#Varia”. Nazwy dyscyplin z „#” przenoszą bezpośrednio do spisu książek.

Informacje o Covid-19 w bazie Access Medicine

19.03.2020

Informujemy, że wydawnictwo McGraw-Hill otworzyło w ramach bazy AccessMedicine kanał z najnowszymi wiadomościami na temat globalnej pandemii COVID-19 - „COVID Central”.

Covid-19 w bazie Taylor&Francis

24.03.2020

W celu popularyzacji szerokiego dostępu do najnowszych badań nad postępującą pandemią COVID-19 na świecie, wydawnictwo Taylor&Francis przygotowało specjalne czasopismo i zasoby książkowe poświęcone temu zagadnieniu. Jest to zasób codziennie aktualizowany w oparciu o najnowsze doniesienia wiodących ośrodków medycznych na świecie.

Subskrybuj Front page feed