You are here

Jak korzystać z Repozytorium Otwartych Danych RepOD? – webinarium 13.04.2021

Już wkrótce udostępnimy nową stronę Biblioteki!

07.04.2021
 

Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych zapraszają na webinarium „Jak korzystać z Repozytorium Otwartych Danych RepOD?”, które odbędzie się 13 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 13.00.
 

Formularz rejestracyjny - https://drodb.icm.edu.pl/formularz-rejestracyjny-na-szkolenia/


Podczas szkolenia przedstawione zostaną najważniejsze funkcje Repozytorium, w szczególności przechowywanie i publiczne udostępnianie danych badawczych. Omówione zostaną takie zagadnienia jak metadane, trwałe identyfikatory, możliwość łączenia zbiorów danych z publikacjami, embargo, wersjonowanie czy wybór licencji. Szkolenie kierowane jest do pracowników naukowych, bibliotekarzy akademickich i wszystkich zainteresowanych korzystaniem z repozytorium.

Program webinarium:

13:00 – 13:10 Wstęp i prezentacja projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych
13:10 – 14:00 Jak korzystać z Repozytorium Otwartych Danych RepOD?
14:00 – 14:15 Pytania i odpowiedzi (czat)

Repozytorium Otwartych Danych RepOD to repozytorium ogólnego przeznaczenia, korzystać mogą z niego wszyscy polscy badacze, bezpłatnie i niezależnie od afiliacji instytucjonalnej. Nowa wersja serwisu uruchomiona została w ramach projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych.

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zarejestrowane osoby otrzymają z platformy ClickMeeting mailowe zaproszenie wraz z instrukcjami, jak dołączyć do spotkania.

 

Źr. Strona DRoDB