W przypadku, kiedy poszukiwanej publikacji nie ma w zbiorach Biblioteki UKSW, każdy czytelnik posiadający konto biblioteczne ma możliwość złożenia “Propozycji zakupu”.

Jest to możliwe na dwa sposoby:

1. Należy rozwinąć menu górne przyciskiem “…”, a następnie wybrać “Propozycja zakupu” i wypełnić formularz zamówienia.
Widok dodatkowego menu w wyszukiwarce Primo katalogu Biblioteki UKSW

2. Jeśli podczas wyszukiwania dokumentów pozycja opatrzona jest statusem “Sprawdź dostępne usługi”, oznacza to, że szukanej publikacji nie ma w Bibliotece UKSW, ale można zgłosić propozycję jej zakupu, korzystając z formularza. Aby to zrobić należy rozwinąć pełen opis bibliograficzny pozycji, kliknąć w “Sprawdź dostępne usługi” (lub samodzielnie przewinąć stronę poniżej tego opisu), a następnie kliknąć w “Propozycja zakupu”.

Po kliknięciu “Propozycja zakupu” otworzy się wypełniony już danymi z opisu bibliograficznego formularz, który można modyfikować oraz dołączyć do niego uwagę. Po wysłaniu zamówienia, propozycja zakupu zostanie poddana analizie w oparciu o dostępność danego materiału na rynku, dostępne środki finansowe oraz politykę gromadzenia zbiorów Biblioteki.