DUN - ponad 130 tys. zł dofinansowania dla BG

16.03.2019

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Miło nam poinformować, że już trzeci raz z rzędu otrzymamy dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę (DUN).

Nazwa zadania - "Konserwacja, digitalizacja i udostępnianie w wersji cyfrowej inwentarzy Biblioteki Głównej UKSW obejmujących tzw. księgozbiór krakowsko-warszawski – kontynuacja".

Kwota dofinansowania - 134 209,00 zł.

Termin realizacji zadania: 2020.

Zadanie obejmuje konserwację, digitalizację i udostępnienie online ostatnich 15 ksiąg inwentarzowych z tzw. księgozbioru krakowsko-warszawskiego Biblioteki Głównej UKSW. Kolekcja ta stanowi spuściznę po skasowanych w 1954 r. przez władze PRL, Wydziałach Teologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego oraz ich bibliotekach. Realizacja zadania jest kolejnym etapem szeroko zakrojonych prac mających na celu upublicznienie dzieł pochodzących z tego księgozbioru (liczącego około 24 tys. woluminów, w tym 482 starych druków).

Digitalizacja obiektów zostanie przeprowadzona w powstającej Pracowni Digitalizacyjnej Biblioteki Głównej UKSW. Obiekty zostaną udostępnione w Księgozbiorze Wirtualnym Federacji "Fides", Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona oraz w Bibliotece Cyfrowej UKSW.

Zapoznaj się z innymi projektami Biblioteki Głównej UKSW.

Źr. Komunikat MNiSW z 14.03.2019 r. - Wykaz jednostek oraz zadań z zakresu działalności upowszechniającej naukę - typ wniosku: biblioteki, które zostały zakwalifikowane do finansowania ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2019 r.