Przyłącz się do akcji "Młodzież Polska Rodakom na Wschodzie"

Szanowni Państwo,

Biblioteka Główna wraz z Niepublicznym Przedszkolem UKSW serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Młodzież Polska Rodakom na Wschodzie" Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającego przy Konferencji Episkopatu Polski. W ramach akcji zbieramy podręczniki, książki i przybory szkolne dla dzieci ze środowisk polonijnych w rumuńskiej Bukowinie.

Zebrane dary zostaną przekazane rodakom podczas tegorocznej edycji kolonii dla dzieci w Bukowinie, gdzie mieszka około trzech tysięcy Polaków - potomków polskich górników solnych z okolic Bochni i Wieliczki, którzy zostali sprowadzeni tam do pracy w kopalniach soli w 1792 roku. Społeczność ta, choć niewielka, kultywuje polskie tradycje skupiając się wokół Domów Polskich i kościołów pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w miejscowościach Kaczyca, Nowy Sołoniec, Paltynosa, Plesza i Pojana Mikuli.

Książki i przybory szkolne zbieramy do 30. czerwca w:

Kampus Wóycickiego

• Filia Biblioteki Głównej UKSW (Bud. 23, pok. 015)
  • Niepubliczne Przedszkole UKSW (Bud. 5a w holu)

Kampus Dewajtis

• Wypożyczalnia Biblioteki Głównej UKSW (Nowy Gmach, s. K-303)

Dyrekcja i Zespół Biblioteki Głównej i Niepublicznego Przedszkola UKSW