Medyczne bazy EBSCO w dostępie testowym

5.03.2019

Do 04.05.2019 r. zapraszamy do testowania trzech nowych baz dotyczących pielęgniarstwa.

Cinahl Complete - najobszerniejsza baza pełnotekstowa z zakresu pielęgniarstwa, obejmująca swoim zasięgiem również biomedycynę, bibliotekoznawstwo (z zakresu nauk o zdrowiu), medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Indeksuje ponad 5500 czasopism (w tym 1300 z dostępem pełnotekstowym) i zawiera ponad 5 milionów rekordów (z archiwami od 1937 r.). Oferuje dostęp do pełnej kolekcji anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez American Occupation Therapy Association i American Diabetes Association oraz dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybranych materiałów konferencyjnych, standardów opieki, programów do celów edukacyjnych, rozdziałów książek i materiałów audiowizualnych. Baza zawiera przeszukiwalne cytowania z ponad 1500 czasopism.

Ebook Nursing Collection - zawiera 560 książek elektronicznych z zakresu pielęgniarstwa i nauk pokrewnych. Baza jest uaktualniana co parę miesięcy, przy czym starsze książki i wydania są zastępowane nowszymi, aby zapewnić użytkownikom dostęp do najbardziej aktualnych informacji.

Nursing Reference Centre - zawiera oparte na dowodach informacje dotyczące kształcenia ustawicznego oraz badań z zakresu pielęgniarstwa. Udostępnia szczegółowe informacje o chorobach i dolegliwościach, treści edukacyjne przeznaczone dla pacjentów, dane laboratoryjne i diagnostyczne, przewodniki po najlepszych praktykach i in.

Bazy można testować z terenu z obu kampusów UKSW, a także na urządzeniach prywatnych.

Wejście do baz:

Logo UKSW  z sieci uczelnianej ➡️ https://search.ebscohost.com/ (wybierz bezpośrednio: "Nursing Reference Centre", a także w zakładce EBSCOhost Web wybierz "Cinahl Complete" lub "Ebook Nursing Collection" na samej górze),

Ikonka dom.  spoza sieci uczelnianej ➡️ https://pulpit.uksw.edu.pl/ (zaloguj się jak do USOS UKSW i w kolumnie "Bazy WWW" wybierz "EBSCO <wszystkie bazy>". W nowo otwartej karcie wybierz bezpośrednio: "Nursing Reference Centre", a także w zakładce "EBSCOhost Web" wybierz "Cinahl Complete" lub "Ebook Nursing Collection" na samej górze).

Zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami dotyczącymi naszych zasobów elektronicznych.