Krajowy dostęp do narzędzia InCites

13.11.2018

Szanowni Państwo,

W wyniku współpracy Clarivate Analytics , MNiSW oraz ICM, została zawarta nowa umowa w wyniku której wszystkie instytucje naukowe w Polsce zyskują dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics za pośrednictwem Wirtualnej Biblioteki Nauki.
InCites B&A to narzędzie wspierające wszelkiego rodzaju prace analityczne, wykorzystujące dane z Web of Science Core Collection. Narzędzie przeznaczone jest zarówno do osób zarządzających instytucjami naukowymi i bibliotekarzy, jak i autorów oraz redaktorów czasopism naukowych.
Głównym celem wdrożenia tego rozwiązania w Polsce jest umożliwienie polskim instytucjom naukowym dokonywania zaawansowanych analiz bibliometrycznych w związku z ministerialnymi programami doskonałości: Uczelnia Badawcza oraz Regionalna Inicjatywa Doskonałości, a także w związku z programem Wsparcie dla Czasopism Naukowych.

Dostęp do narzędzia pod linkiem: https://incites.thomsonreuters.com/

Materiały szkoleniowe wraz z nagraniami wideo w języku Polskim przedstawiające różne zastosowania narzędzia można znaleźć pod adresem: https://clarivate.savoinspire.com/ickompendium/

Obcenie planowane są następujące internetowe sesje szkoleniowe, na które serdecznie zapraszamy:

Wtorek, 13 listopada  2018, godz  15:00

Czwartek, 15 listopada  2018, godz  9:00

InCites Benchmark&Analytics - wprowadzenie do kompleksowych analiz

Poniedziałek, 19 listopada  2018, godz  10:00

Jak ocenić dorobek naukowy instytucji i autorów przy pomocy InCites?

Poniedziałek, 19 listopada  2018, godz 12:00

Środa, 21  listopada  2018, godz 10:00

Analiza SWOT instytucji. Jak określić silne i słabe strony, szanse i zagrożenia w kontekście bibliometrycznym?

Poniedziałek, 26 listopada  2018, godz 11:00

Czwartek, 29 listopada  2018, godz 11:00

Gdzie publikujemy? Analiza wyboru źródeł publikacji