Rejestracja na szkolenie z SciVal

aktualizacja - 22.10.2018

Scival - szkolenie 24.10.2018

Scival to narzędzie umożliwiające analizowanie, wizualizację i porównywanie danych znajdujących się w bazie Scopus (jednostki, badacze, kraje). Oferuje szybki i łatwy dostęp do wyników badań z ponad 8500 instytucji badawczych z 220 krajów na całym świecie. Może ułatwić również ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów i analizę trendów w świecie nauki.

Narzędzie dostępne jest na platformie Scopus w ramach rocznej licencji pilotażowej Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego SciVal.

Termin - 24.10.2018, godz. 16.30. Miejsce - Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 313 (parter - obok wejścia do Biblioteki)

Program szkolenia:

1. Podstawowe informacje o osiągnięciach naukowych w bazie SciVal - omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.
  2. Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview).
  3. Prezentacja doskonałości badawczej - szukanie czynników różnicujących (moduł Overview/Topics), analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych (moduł Benchmarking).
  4. Znajdywanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości (moduł Collaboration).
  5. Zrozumienie obszarów badawczych - szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas).
  6. Zarządzanie wynikami grup badawczych - definiowanie grupy badawczej, analiza wyników (Researcher Groups).
  7. Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.
  8. Podsumowanie szkolenia i przedstawienie następnych kroków.

Szkolenie poprowadzi Pani Katarzyna Kryszczuk - przedstawicielka firmy Elsevier. W jego trakcie będzie można zadawać pytania, a także uzyskać pomoc w wykonaniu wyszukiwania. Istnieje możliwość otrzymania certyfikatu ze szkolenia.

Przed szkoleniem zachęcamy do zapoznania się z SciVal.

Jak rozpocząć korzystanie z SciVal?

1. Wejdź na platformę Scopus (Nie wiesz jak? Sprawdź Instrukcję logowania do e-zasobów z UKSW i spoza UKSW).

2. Przejdź do zakładki SciVal.

3. Kliknij "Sign in" a następnie "Register now" (jeśli jeszcze nie posiadasz osobistego konta w serwisie Elsevier - Scopus lub Science Direct).

4. Masz dostęp do narzędzia SciVal.

Zrzut z ekranu - panel główny SciVal.

Więcej na temat SciVal