Index Theologicus w nowej odsłonie

20.09.2018

Pomimo wciąż całkiem wakacyjnej pogody i mocno przygrzewających promieni słonecznych, początek nowego roku akademickiego zbliża się nieubłaganie. Wraz z nim staną przed Państwem nowe wyzwania naukowo-badawcze. Naszym zadaniem jest wspomagać w tych, niekiedy żmudnych zadaniach.

Dlatego informujemy, lub też tylko przypominamy, o możliwości całkowicie darmowego korzystania z Index Theologicus (IxTheo) - najlepszej europejskiej bibliografii z zakresu teologii i religioznawstwa. Jej nowe odsłona, pozwala wyszukiwać nie tylko artykuły, ale też monografie, bazy danych i odpowiednie linki internetowe. Aktualnie w bazie jest ponad 1,6 miliona tytułów, częściowo znajdujących się w otwartym dostępie.

Intuicyjny interfejs umożliwia szybkie i trafne przeprowadzenie wyszukiwania. Rozbudowany system filtrów pozwala zawęzić wyszukiwanie wg żądanych kryteriów, tj.: typ publikacji, dostęp do pełnego tekstu, język czy autor i in. Po darmowej rejestracji można korzystać z spersonalizowanego konta, zawierającego tak przydatne funkcje jak: tworzenie alertów wyszukiwawczych, zapisywanie żądań wyszukiwawczych czy dodawańie wybranej literatury do ulubionych. Każdy opis bibliograficzny można za pomocą jednego przycisku wysłać do formatu cytowań (PA, Chocago lub MLA), wysłać na skrzynkę mailowową lub eksportować do najpopularniejszych formatów używanych przez menedżery bibliograficzne (np. RIS, EndNote).

Bibliografia jest opracowywana przez Bibliotekę Uniwersytecką w Tybindze (Universitätsbibliothek der Eberhard Karls Universität Tübingen).