Rozliczenia z Biblioteką Główną UKSW (dla korzystających z BiblioWawa)

Logo BiblioWawaPrzypominamy studentom rozliczającym się z UKSW (karta obiegowa), a korzystającym z Systemu Wypożyczeń Warszawskich (SWW),  aby postępowali zgodnie z przepisami Zasad Wypożyczeń Warszawskich, określonymi w § 4 ust. 1:

Użytkownik SWW zobowiązany jest do: 3) rozliczenia konta czytelnika założonego w lokalnej bazie danych każdej biblioteki SWW, której zbiory wypożyczał, z chwilą rezygnacji korzystania z SWW lub dokonywania rozliczenia z własną uczelnią/instytucją. Może tego dokonać osobiście w poszczególnych bibliotekach SWW lub drogą elektroniczną z wykorzystaniem aplikacji SWW”.

Oznacza to, że rozliczenie Karty Obiegowej UKSW jest możliwe WYŁĄCZNIE po uregulowaniu zobowiązań w pozostałych bibliotekach BiblioWawy i rozliczeniu obiegówki w systemie BiblioWawa.

W celu rozliczenia się z BiblioWawą, należy uruchomić elektroniczną obiegówkę. Można to zrobić osobiście w Wypożyczalni Biblioteki Głównej na Dewajtis lub samodzielnie poprzez aplikację System Rozliczeń.

Uwaga! Rozliczenie NIE jest realizowane w czasie rzeczywistym i następuje po ręcznej weryfikacji konta przez pracownika biblioteki, do której użytkownik się zapisał. Dlatego też czas wystawienia e-obiegówki w BiblioWawa może trwać nawet  3–5 dni roboczych.

Jak uruchomić elektroniczną obiegówkę SWW?

1. Wejść na stronę Systemu Rozliczeń - sww.buw.uw.edu.pl/pl/login/ i zalogować się za pomocą identyfikatora i hasła, ustalonego podczas rejestracji do systemu BiblioWawa.

2. W zakładce "Konto" należy nacisnąć "Uruchom obiegówkę" - prośba o dokonanie rozliczenia zostanie automatycznie wysłana do bibliotek, z których usług korzystałeś. Pamiętaj - aby rozliczyć się z daną biblioteką, MUSISZ zwrócić wszystkie wypożyczenia i uregulować ewentualne należności!

Przycisk "Uruchom obiegówkę" znajduje się na dole strony.

Aktualny status obiegówki możesz sprawdzić na swoim koncie SWW. Dostaniesz też powiadomienia mailowe o zmianie statusu.

Stasus rozliczenia w aplikacji System Rozliczeń.

Aktualizacja - 17.09.2019
Utworzono - 24.05.2018