Jesteś tutaj

Otwarte zasoby edukacyjne

ZASOBY          
An OpenCourseWare (OCW) Wolne i otwarte publikacje, stanowiące wysokiej jakości materiały edukacyjne dla szkół i uczelni, zamieszczone w serwisie światowej społeczności, propagującej otwartą edukację - The Open Education Consortium.
Free OpenLearn Courses Ponad 700 darmowych kursów w ramach serwisu OpenLearn The Open University.
Materiały edukacyjne - Chemia Strona, na której zamieszczono prezentacje i skrypty przygotowane dla studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Open AGH

Repozytorium otwartych zasobów edukacyjnych. Zgromadzono w nim kursy stworzone przez pracowników i najlepszych studentów AGH, opublikowane na otwartej licencji Creative Commons. W repozytorium znajdują się głównie kursy z nauk ścisłych i technicznych.

Open Yale Courses

Serwis gwarantujący wolny i otwarty dostęp do  kursów dla początkujących, przygotowanych przez wykładowców Yale University.
Podręczniki i skrypty pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego  
Portal edukacyjny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Serwis, na którym dostępne są otwarte wykłady i kursy e-learningowe.
Zbigniew Kąkol Website Strona prof. fizyki na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej, zawiera m.in. materiały edukacyjne: wykłady z fizyki, internetowy kurs fizyki "e-Fizyka", edukacyjne programy komputerowe, linki do materiałów edukacyjnych.