Wystawa "W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja"

05.05.2017

Zapraszamy na wernisaż, podczas którego zostanie zaprezentowany m.in. oficjalny dokument, oryginał – pierwodruk (jeden z czterech znanych egzemplarzy) „Ustawy Rządowej” oraz inne artefakty z epoki.
Wystawa ma na celu przybliżenie okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenia w polskiej tradycji. Spotkania poprowadzi współtwórca wystawy Pan Wojciech Kochlewski – Bibliofil Młociński.

Kampus Dewajtis (Nowy Gmach, przed Aulą Jana Pawła II) - 9 maja 2017 r., godz. 12.00

Kampus Wóycickiego (Budynek 23, I p. korytarz do Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych) - 10 maja 2017 r., godz. 12.00

Wystawa będzie prezentowana na obu kampusach do 16 maja 2017 r., w ramach Tygodnia Bibliotek.

Prezentowane plansze opracowało Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.