Czasopisma UKSW online!

28.02.2017

Już działa portal Czasopisma UKSW, prezentujący czasopisma wydawane na UKSW.

Portal zbudowany jest na otwartym oprogramowaniu Open Journal Systems (OJS), umożliwiającym nie tylko publikowanie pełnych tekstów czasopism naukowych w Internecie, ale również zdalne zarządzanie całym procesem wydawniczym.

W Polsce z OJS korzysta coraz więcej wydawców czasopism i instytucji naukowych, które dzięki temu systemowi w łatwy sposób mogą gromadzić, rozpowszechniać i archiwizować swoje czasopisma elektroniczne. Najbardziej znane wdrożenia to Platforma Otwartych Czasopism Naukowych UAM czy Akademicka Platforma Czasopism UMK.

Na platformie Czasopisma UKSW znajduje się już 18 tytułów. Archiwa czasopism są sukcesywnie uzupełniane, natomiast nowe numery ukazują się z półroczną karencją. W imieniu Wydawnictwa Naukowego UKSW serdecznie zachęcamy do korzystania z platformy czasopisma.uksw.edu.pl.