ACADEMICA

Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych (książek i czasopism) ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia ponad 1 800 000 tekstów: artykułów, monografii, podręczników i skryptów.

Biblioteka Główna od maja 2016 r. jest biblioteką partnerską systemu Academica.

Rodzaje dostępu:

nieograniczony - publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony - publikacje są dostępne TYLKO na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica (patrz lista bibliotek partnerskich). Terminale  pozbawione są dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Jak i gdzie skorzystać z wypożyczalni Academica na UKSW?

1. Odwiedź jedną z naszych lokalizacji:

• Bibliotekę Główną UKSW (Kampus Dewajtis, s. 304 - parter)
  • Filię Biblioteki Głównej UKSW (Kampus Wóycickiego, bud. 23, p. 015 - parter).
2. Zarejestruj się, wypełniając Oświadczenie użytkownika
3. Pobierz kod PIN od dyżurującego bibliotekarza i aktywuj swoje konto.

Od tej chwili możesz korzystać z zasobów bazy Academica.

Pamiętaj - system Academica oferuje:

• pełnotekstowe przeszukiwanie ponad 1,8 miliona współczesnych publikacji naukowych: artykułów, monografii, podręczników i skryptów,
  • inteligentny system ograniczania wyników wyszukiwania i ich wizualizacji,
  • nieograniczony dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim lub udostępnianych w modelu Open Access,
  • możliwość rezerwacji publikacji chronionej prawem autorskim w bibliotece należącej do systemu Academica,
  • możliwość tworzenia notatek, importu danych bibliograficznych, zapamiętywania kwerend.

Do pobrania:
Regulamin użytkownika CWPN Academica