Tydzień Otwartej Nauki 24-30 października 2016

24.10.2016

Tydzień Otwartej Nauki (Open Access Week) to międzynarodowe święto promujące otwarty dostęp do treści naukowych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Open in Action” (“Otwartość w działaniu”). Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie autorów publikacji naukowych do udostępniania swoich prac w sposób otwarty, czyli bezpłatny, dostępny dla każdego 24h na dobę.
Biblioteka Główna UKSW bierze udział w realizacji idei otwartego dostępu. Wyrazem tego jest uczestnictwo w projekcie stworzenia platformy dostępu do cyfrowych zasobów naukowych UKSW Digitarium.

Z tej okazji uruchomiliśmy punkty konsultacyjno-informacyjne:
Kampus Dewajtis - Nowy Budynek, kiosk (parter), pon. 12.00-15.00, śr.-pt. 10.00-13.00
Kampus Wóycickiego - budynek 23, p. 015 (parter), wt.-czw. 13.00-15.00, śr. 10.00-12.00

Mogą Państwo w nich pobrać materiały informacyjne i dowiedzieć się m.in.: czym jest Open Access, jak wybrać odpowiednią licencję Creative Commons, jak udostępnić swoje prace naukowe w Internecie i zwiększyć liczbę cytowań, jak ustalić podmiot praw autorskich, na co zwrócić uwagę podpisując umowy z wydawnictwami.

Materiały informacyjno-promocyjne opracowane przez Bibliotekę Główną UKSW - zachęcamy do pobierania: z wydawnictwami.