Katalogi

KATALOG BIBLIOTEK UKSW (Koha) Zaloguj się do Katalogu bibliotek UKSW

Katalog bibliotek UKSW obejmuje:

• katalog książek, czasopism, prac dyplomowych i starych druków Biblioteki Głównej;
  • katalog Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji;
  • katalog Biblioteki Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych (zbiory dotychczas opracowane);
  • katalog Biblioteki Wydziału Nauk Humanistycznych;
  • katalog Biblioteki Wydziału Nauk Pedagogicznych.

Warto przeczytać:

Jak aktywować konto biblioteczne? (pdf)

Instrukcja dla użytkowników Katalogu bibliotek UKSW (pdf)

Zasady korzystania z prac dyplomowych

Regulaminy udostępniania zbiorów bibliotek UKSW (pdf)

Pozostałe katalogi Biblioteki Głównej:

MULTIWYSZUKIWARKA EDS
przeszukuje elektroniczne bazy danych firmy EBSCO

Jeśli w Katalogu bibliotek UKSW brakuje poszukiwanej przez Państwa publikacji wydanej przed 1993 r., zapraszamy do skorzystania z katalogu kartkowego.

KATALOGI KARTKOWE

Alfabetyczny katalog książek obejmuje publikacje wydane od XIX w. do 1992 r.  Został zamknięty w 2002 r.
Karty uszeregowane są alfabetycznie według nazw autorów. Jeśli publikacja napisana została przez więcej niż trzech autorów, należy szukać jej w katalogu pod tytułem książki. Dla redaktorów książek sporządzone są odsyłacze. Dzieł zbiorowych należy szukać pod tytułem pracy.
Karta katalogowa (karta główna) zawiera podstawowe informacje o książce: autor, tytuł, oznaczenie wydania, miejsce wydania, wydawnictwo, rok wydania, opis fizyczny, nazwa serii (jeśli książka ukazała się w ramach serii), numer ISBN, hasła przedmiotowe. Sygnatura książki znajduje się w prawym górnym rogu karty.

Katalog kartkowy czasopism został zamknięty w 2010 r.

LOKALIZACJA CZASOPISM

Numery archiwalne czasopism należy zamawiać w Czytelni Głównej Biblioteki Głównej (Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 305) na podstawie druku "Zamówienie do Czytelni" lub elektronicznie poprzez Katalog bibliotek UKSW.

Czasopisma bieżące Biblioteki udostepniane są w zależności od dziedziny w różnych czytelniach specjalistycznych:

Teologia, filozofia, prawo kanoniczne i cywilne, filologia, kulturoznawstwo, nauki o mediach, część czasopism z nauk historycznych i społecznych, dzienniki wraz z tygodnikami i miesięcznikami społeczno-politycznymi oraz informatory diecezjalne i czasopisma biologiczno-matematyczne  dostępne są w Czytelni Czasopism Bieżących, Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 304.

Wykazy czasopism w Czytelni Czasopism Bieżących Biblioteki Głównej

Archeologia, historia, historia sztuki, politologia, opieka społeczna, praca socjalna, socjologii, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe - dostępne są w Czytelni Biblioteki Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, Kampus Wóycickiego (bud. 23, pok. 110).

Pedagogika i psychologia - dostępne są w Czytelni Biblioteki Wydziału Pedagogicznego, Kampus Wóycickiego (bud. 15, pok. 1510)

Wykaz czasopism w Bibliotece WNP

Prawo cywilne - dostępne w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji, Kampus Wóycickiego (bud. 17, pok. 1706, 1707).

Prawo kanoniczne i cywilne - dostępne w w Czytelni Czasopism Bieżących, Kampus Dewajtis, Nowy Gmach, s. 304.

Spisy treści czasopism prawniczych w Bibliotece Głównej

ostatnia  aktualizacja - 26.09.2018