Jak znaleźć czasopismo?

Jeśli szukasz artykułu z czasopisma, na początku musisz sprawdzić, czy dane czasopismo znajduje się w bibliotece (sprawdzamy nie tylko tytuł czasopisma, ale i rocznik oraz nr, w którym dany artykuł powinien być zamieszczony).

Katalog bibliotek UKSW obejmuje zbiór czasopism dostępnych w Bibliotece Głównej UKSW oraz częściowo zbiory znajdujące się w niektórych bibliotekach wydziałowych. Katalog kartkowy czasopism został zamknięty w 2010 r. Od 2011 r. czasopisma wprowadzane są tylko do katalogu komputerowego.

Czasopismo można odszukać korzystając z multiwyszukiwarki lub za pomocą słów z tytułu. System wyświetli informacje o jego lokalizacji i dostępnych numerach (rocznikach). W katalogu nie ma możliwości odszukania pojedynczych artykułów.

Czasopism nie wypożyczamy.

LOKALIZACJA CZASOPISM

NUMERY ARCHIWALNE CZASOPISM należy zamawiać w Czytelni Głównej Biblioteki (kampus przy ul. Dewajtis 5) na podstawie druku zamówienia na czasopismo.

CZASOPISMA BIEŻĄCE udostepniane są w zależności od dziedziny w różnych czytelniach dziedzinowych:

teologia, prawo kanoniczne, prawo, filologia polska, kulturoznawstwo, filozofia, dzienniki wraz z tygodnikami i miesięcznikami społeczno-politycznymi oraz część czasopism z dziedziny historii i nauk społecznych - dostępne są w Czytelni Czasopism Bieżących, kampus przy ul. Dewajtis 5.

Wykaz czasopism

archeologia, historia, historia sztuki, politologia, z zakresu zagadnień opieki społecznej, pracy socjalnej, socjologii, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe - dostępne są w Czytelni Biblioteki Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, kampus przy ul. Wóycickiego 1/3 (Budynek 23)

Wykaz czasopism

pedagogiki i psychologii - dostępne są w Czytelnii Biblioteki Wydziału Pedagogicznego, kampus przy ul. Wóycickiego 1/3 (Budynek 15)