Zasady korzystania z prac dyplomowych

Zamawianie prac dyplomowych – krok po kroku

Prace doktorskie, magisterskie i licencjackie udostępniane są tylko po wcześniejszym wypełnieniu podania skierowanego do Dyrektora Biblioteki Głównej UKSW. Na podaniu musi znajdować się podpis promotora pracy Czytelnika, bądź potwierdzenie z instytucji kierującej daną osobę do korzystania z pracy. Podania należy składać w Czytelni Głównej (sala 305 - Nowy Budynek, Kampus Dewajtis). Prace dyplomowe w wersji papierowej można zamawiać jedynie za pomocą rewersu papierowego. Korzystanie z nich odbywa się na miejscu w Czytelni Głównej.

Jak szukać prac dyplomowych?

1. W celu wyszukania pracy dyplomowej dowolnego typu (licencjackiej, magisterskiej lub doktorskiej) należy użyć głównego pola wyszukiwawczego. Po wyświetleniu wyników wystarczy użyć filtrów, znajdujących się po prawej stronie i wejść  w  wybrany typ dokumentów.

Zrzut z ekranu - skrócone opisy bibliograficzne, a po lewej stronie wybór typu dokumentów.

2. Po wybraniu interesującej pozycji, należy kliknąć na jej tytuł - zostaniesz przeniesiony do pełnego opisu pracy.

Zrzut z ekranu - pełny opis bibliograficzny.

3. Na jego podstawie wypełnij rewers papierowy i złoż w Czytelni Głównej.

• Wersje elektroniczne - Archiwum Prac Dyplomowych (APD).
    Prace licencjackie i magisterskie powstałe od 2010 r. są archiwizowane na serwerze UKSW w formie elektronicznej i administrowane przez Centrum Systemów Informatycznych. APD pozwala na wyszukiwanie prac wg autora, tytułu pracy, promotora, seminarium i słów kluczowych. Prace udostępniane są na komputerach znajdujących się w Czytelni Głównej. Uzyskanie do nich dostępu wymaga przedstawienia podania do Dyrektor Biblioteki z podpisem promotora lub poświadczenia podania przez instytucję kierującą daną osobę do przeprowadzenia badań naukowych.

UWAGA! Nie wyszytkie prace znajdujące się w APD mogą być udostępniane. Dzieje się tak w przypadku, kiedy autor nie wyraził na to zgody. W celu upewnienia się, czy dana praca jest udostępniana w wersji cyfrowej, prosimy pisać na adres - informatorium@uksw.edu.pl.

Biblioteka nie zezwala na kopiowanie jakiegokolwiek fragmentu pracy magisterskiej, doktorskiej, licencjackiej (§4, ust.13 Regulaminu udostępniania zbiorów BG).

Prace dyplomowe – krok po kroku:

1. Znajdź w Katalogu bibliotek UKSW lub Archiwum Prac Dyplomowych interesującą Cię pracę dyplomową,

2. Napisz podanie o udostępnienie pracy dyplomowej (pobierz wzór podania),

3. Uzyskaj podpis promotora lub/i pieczątkę jednostki kierującej. Ten punkt nie obowiązuje pracowników naukowo-dydaktycznych UKSW,

4. Złóż podanie w Czytelni Głównej Biblbioteki Głównej na ul. Dewajtis 5,

5. Wypisz rewers papierowy na pracę. Ten punkt nie dotyczy prac znajdujących się w APD,

6. Korzystaj z pracy na miejscu w Czytelni – pamiętaj nie jest możliwe kopiowanie jakiegokolwiek fragmentu tekstu na jakimkolwiek nośniku.

Do pobrania:

Wzór podania o udostępnienie pracy dyplomowej

ostatnia aktualizacja - 24.03.2018