Zdalny dostęp do bazy Scopus

Logo Elsevier
Przedstawiamy alternatywny sposób zdalnego dostępu do Scopus, który umożliwi Państwu korzystanie ze wszystkich funkcjonalności bazy spoza sieci UKSW. Polecamy użycie tej formy dostępu w przypadku, gdy zauważą Państwo powtarzające się błędy techniczne występujące w trakcie łączenia z bazą poprzez serwis pulpit.uksw.edu.pl.

Alternatywny dostęp zdalny jest możliwy dla osób posiadających indywidualne konto użytkownika w serwisie Wydawnictwa Elsevier (baza Scopus lub Science Direct).

Nie masz konta w Elsevier? Sprawdź jak je założyć (PDF)

Jak aktywować zdalny dostęp do bazy Scopus?

1. Wyślij zgłoszenie z prośbą o aktywację za pomocą >>>>>> FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO<<<<<<, znajdującego się na stronie www Biblioteki Głównej (podaj adres e-mail użyty podczas rejestracji w Elsevier).

2. Dane osoby zgłaszającej zostaną w możliwie w jak najkrótszym czasie zweryfikowane przez pracownika Biblioteki Głównej, po czym na podany w formularzu rejestracyjnym adres zostanie wysłany mail z jednorazowym identyfikatorem i hasłem rejestracyjnym do Scopus i ScienceDirect.

3. Wejdź na podany w mailu link rejestracyjny dla bazy Scopus LUB ScienceDirect KONIECZNIE z komputera/urządzenia podpiętego do sieci UKSW (nastąpi weryfikacja adresu IP) i wpisz otrzymane w mailu "Registration ID" oraz "Registration Password". Rejestracja Scopus lub ScienceDirect utworzy wspólny profil dla tych dwóch baz.

Registration ID redemption

4. Następnie wpisz nazwę użytkownika (adres mailowy) i hasło do swojego indywidualnego konta Elsevier.

Registration ID associaton

5. Po pomyślnym zalogowaniu otrzymasz zdalny dostęp na 180 dni. Twój dostęp będzie automatycznie przedłużany przy każdym logowaniu z urządzenia podpiętego do sieci UKSW.

Strona główna Scopus, napis Brouth to you by UKSW i Twoje sigle.

Link dostępu zdalnego do Scopus (po zalogowaniu na indywidualne konto) - https://www.scopus.com/

Link dostępu zdalnego do ScienceDirect (po zalogowaniu na indywidualne konto) - https://www.sciencedirect.com/

KONTAKT:

Dział Informacji Naukowej i Transferu Wiedzy: tel. 22 561 89 37 LUB 22 561 89 87; e-mail - informatorium@uksw.edu.pl;

Kampus Dewajtis: Nowy Gmach, s. 304 LUB Stary Gmach, s. 4 (obok CSI).

Pobierz plakat.jpg