Wystawa o Annie Walentynowicz

11.09.2019

Photocollage zdjęć z wystawy o WalentynowiczW obecnym roku obchodzimy 90. rocznicę urodzin Anny Walentynowicz (1929-2010) – działaczki niepodległościowej Wolnych Związków Zawodowych i współtwórczyni Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność. W dowód uszanowania zasług Anny Walentynowicz dla utworzenia wielkiego ruchu „Solidarności” i odzyskania przez Polskę niepodległości, pragnąc zarazem przypomnieć jej sylwetkę i niezłomną postawę, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dnia 20 lipca 2018 r. ustanowił 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Skromnym przejawem uznania dla tej kobiety, która – jak wspomina jej biograf Stanisław Cenckiewicz – „swoje życie traktowała jak służbę” jest przygotowana przez nas wystawa pt. Anna Walentynowicz (1929-2010) „Anna Solidarność”, „Ikona Sierpnia”, „Matka Solidarności”.

Wystawę można obejrzeć w holu i tzw. kiosku Biblioteki Głównej przy ul. Dewajtis do połowy października.

Serdecznie zapraszamy!